Pielgrzymka do Gietrzwałdu

W dniach 23-24 sierpień odbyła się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Gietrzwałd to wioska na pograniczu Warmii i Mazur, gdzie w 1877 roku miała miejsce seria objawień Matki Bożej dwóm dziewczynkom.  To wyjątkowe miejsce, w którym objawienia Matki Bożej jako jedyne w Polsce zostały oficjalnie potwierdzone przez Watykan. Jest to jedno z kilkunastu miejsc objawień na świecie, które przez Stolicę Apostolską zostały uznane za autentyczne (m.in: Gwadelupa 1531; La Salette 1846; Lourdes 1858; Fatima 1917;).

Na pielgrzymkowej trasie mieliśmy dwa przystanki. Jadąc do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zatrzymaliśmy się w Warszawie w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki – Parafii św. Stanisława Kostki, a w drodze powrotnej w Niepokalanowie  w Sanktuarium  Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Bogu dziękujemy za ten czas modlitwy, refleksji i wyciszenia.

Galeria