Kapliczki i Krzyże

1. Kapliczka na posesji Państwa Zofii i Józefa Jakubowicz

Kapliczkę wybudowano w latach 70 – tych XX wieku. Drewniana figurka Matki Bożej znajdująca się wewnątrz została przeniesiona ze starej kapliczki, która musiała być zburzona z powodu poszerzenia drogi. Wykonana jest z cegły, otynkowana a daszek pokryty blachą. 


2. Kapliczka na posesji Państwa Elżbiety i Wiesława Kasperkowicz

Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanej, została ufundowana jako dziękczynienie za otrzymane łaski. Poświęcona 18.09.2003 roku przez ks. prałata Kazimierza Pańczyszyna.


3. Kamienna kapliczka w dolinie Świętokrzyskiego Potoku

Kamienna kapliczka z rzeźbą św. Jana Nepomucena  z lat 1800-1850, stoi w dolinie Świętokrzyskiego Potoku, przy drodze za kościółkiem pw. Znalezienia Św. Krzyża.

Upamiętnia ona ślady pierwszego cudownego źródełka, które wytrysło w odległości kilkunastu kroków od ołtarza, tuż obok ubitej drogi. Miejsce to było celem licznych pielgrzymek chorych, turystów czy kuracjuszy z pobliskich uzdrowisk, Iwonicza – Zdroju i Rymanowa – Zdroju, którzy pili wodę ze źródełka i obmywali się nią. Około 1880 r. źródełko to wyschło i „przeniosło się” na sąsiednie wzgórze.


4. Kapliczka na posesji Państwa Marii i Mariana Oleksińskich

Kapliczka wykonana jest w całości z kamienia. Przedstawia Matkę Boską z Dzieciątkiem Jezus. Niestety brak jest jakichkolwiek potwierdzonych na piśmie informacji na temat jej powstania. Z przekazów ustnych przodków kapliczka prawdopodobnie powstała na początku XX wieku i bez wątpienia ma ogromną wartość historyczną. W latach 90-tych organizowano przy niej nabożeństwa majowe, w których uczestniczyły dzieci i dorośli mieszkający w okolicy.


5. Kapliczka Św. Józefa przy ulicy Kasztanowej

Kapliczka z początku XX w. z figurą Św. Józefa. Znajduje się przy ulicy Kasztanowej (zjazd z drogi krajowej nr 28 do centrum wioski). Jest jedną z najbardziej znanych i chyba najlepiej rozpoznawalnych klimkowskich kapliczek.


6. Kapliczka na posesji Państwa Gładysiewicz

Grota Matki Bożej wybudowana w roku 1992 z kamienia granitowego na podstawie z piaskowca. Figura Matki Bożej wykonana została z betonowego odlewu. Poświęcona została wraz z nowo wybudowanym domem przez Ks. Kazimierza Pańczyszyna.


7. Kapliczka na posesji Państwa Elżbiety i Tadeusza Kielar

Kapliczka „CHRYSTUS FRASOBLIWY NA ROZDROŻU” ulicy Leśnej i Ogrodowej. 
Stoi w miejscu dawnej kapliczki, którą trzeba było przesunąć z powodu remontu drogi.
Powstała w tym wieku według projektu właścicieli, jest prośbą o Błogosławieństwo Boże dla rodziny Kielar.


8. Kapliczka na posesji rodziny Wołczańskich

Kapliczka kamienna, wybudowana w I połowie XIX wieku przez rodzinę Rajchli, z figurą św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. W roku 1910 figurę kamienną zastąpiła drewniana, wyrzeźbiona przez rodzinę Szul. W 1999 r. figura została poddana renowacji i odmalowana.


9. Kapliczka na posesji Państwa Agnieszki i Mariusza Krukar

Figura przedstawiająca Matkę Bożą Niepokalaną została postawiona w 2004 roku, jako dziękczynienie za otrzymane łaski. Znajduje się  na ulicy Ogrodowej.


10. Kapliczka na posesji Państwa Aleksandry i Jana Krukar

Kapliczka na posesji Państwa Aleksandry i Jana Krukar. 
Figura przedstawiająca Matkę Bożą Niepokalaną została postawiona w 2000 roku. Znajduje się na ulicy Zdrojowej.


11. Kapliczka na posesji Państwa Józefy i Janusza Sala

Figura przedstawiająca Matkę Bożą Niepokalaną została zakupiona w Częstochowie w 1983 roku. 
Kapliczka została postawiona na miejscu gdzie wcześniej stał stary dom, z prośbą o pomoc w wybudowaniu nowego domu. 


12. Kapliczka na posesji rodziny Wais

Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej wybudowana została w 2007r. Poświęcona przez ks. Henryka Steca.