Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Niech nie ustaje nasza gorliwość w modlitwie i uczynkach miłosierdzia. Bierzmy za wzór Maryję, która trwa w dziękczynieniu i niesie Zbawiciela do domu Zachariasza. Naśladujmy także Świętego Józefa, który posłuszny woli Bożej, objawionej mu we śnie staje się Opiekunem Mesjasza.

2. Jutro w poniedziałek o godzinie 8.00 ostatnie Roraty, we wtorek Msza Święta wigilijna, z formularza adwentowego, także o godzinie 8.00. Po Świętach, w piątek i sobotę, Msze Święte o godzinie 17.00. Zapraszam.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.

4. W środę 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze święte w naszym kościele rano o godz. 7.30, 9.15 i o godz. 11.00. Nie będzie mszy popołudniowej o godzinie 15.30. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny za przyjęcie błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” za pośrednictwem radia i telewizji.

5. W drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy popołudniu o godzinie 15.30. Składka ze święta św. Szczepana przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. W Oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy Święta : -w piątek czcimy św. Jana Apostoła i ewangelistę. Na Mszy Św. o godzinie 17.00 błogosławieństwo wina – w sobotę – Św. Młodzianków, dzieci pomordowanych przez Heroda. Msza Święta o godzinie 17.00

7. W przyszłą niedzielę 29 grudnia obchodzimy święto Św. Rodziny. Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Niech Św. Rodzina odnowi miłość w naszych rodzinach. Jest to ostatnia niedziela miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

8. Wyrażam wdzięczność tym, którzy pomogli w świątecznym wystroju naszej Świątyni, za trud włożony w posprzątanie kaplicy, za choinki, ich przywiezienie oraz postawienie w kościele i za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej.

9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na poniedziałek na godzinę 8.45 zapraszamy mieszkańców z ulicy Zdrojowej, numery 194, 196, 202, 206 A , 212, 216 A.

Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w tym tygodniu, a na sobotę 28 grudnia na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Zdrojowej, numery 220, 224, 226, 234.

10. Plan kolędy – wizyty duszpasterskiej zostanie podany w drugi dzień Świąt i na bieżąco będzie podawany na stronie internetowej.


Ewangelia IV Niedzieli Adwentu 

Ewangelia według Świętego Mateusza

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienna za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: ”Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy ”Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Refleksja nad Słowem Bożym

Od ołtarza po ślubie małżonkowie katoliccy wracają do siebie z Jezusem. On jest z nimi. On też jest dla nich najważniejszy. Odtąd Jemu oddają pierwszeństwo we wszystkich decyzjach, jakie podejmą celem budowania domu.

Tę prawdę objawia Bóg Józefowi. Ten bowiem musiał dostosować swe kroki do kroków Syna Bożego, który zamieszkał w łonie Maryi. Józef zrozumiał, że to nie on będzie decydował o koncepcji swego rodzinnego życia; że tym decydującym będzie obecny w jego rodzinie i adoptowany przez niego Syn Boga.

Prawda o tym, że Bóg jest z nami, stanowi istotę radosnej nowiny. To dlatego wszystko ulega zmianie, że On jest z nami. On ze swą miłością, mądrością, wszechmocą. Życie rodzinne trzeba programować z Nim, a nie na własną rękę. Być uczniem Chrystusa to zapraszać Go do rodzinnego stołu, rodzinnych rozmów, decyzji, rodzinnej troski o każdego w domu. Z Nim trzeba pochylać się nad chorym, z Nim planować wakacje, niedziele, odpoczynek. Z Nim oglądać film, otwierać Internet, przyjmować gości. Z Nim przeżywać poczęcie i narodziny kolejnych dzieci. I z Nim zamykać oczy tym, którzy udają się do domu Ojca.

Jeśli się o tym zapomina, jeśli się nie dopuszcza Chrystusa do codziennego życia w rodzinie, to z pewnością wygaśnie w niej miłość. Jezus jest siłą nośną chrześcijańskiej rodziny.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Komunikaty


Intencje modlitewne na grudzień

Ogólna:

Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

Diecezjalna różańcowa:

Aby Chrystus, Wcielone Boże Słowo, przemieniał karmiących się Jego Słowem i Ciałem.