Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 19.01.2020

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele. Zakończenie tego tygodnia w sobotę, Świętem Nawrócenia Świętego Pawła. Przypominam o możliwości zyskania odpustu zupełnego. Módlmy się w tych dniach o jedność we wspólnocie Kościoła i w naszych rodzinach.

2. Dziś w liturgii wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Patrona naszej Archidiecezji.

3. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

4. W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 17.00, z wyjątkiem wtorku i czwartku, kiedy to Msza będzie o godzinie 7.00.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 320, 324, 328, 334.

6. We wtorek  21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę  22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków i babcie, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta  i serdeczna pamięć.


Ewangelia – na II Niedzielę Zwykłą

Ewangelia według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: “Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi”. Jan dał takie świadectwo: “Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Wola Boga jest wpisana w obowiązki rodzinne i one wysuwają się na plan pierwszy. Bezpośrednio po nich jawi się ona w obowiązkach zawodowych. To nasza praca winna być miejscem świadczenia o naszej przynależności do Boga.

Wspomnijmy nasze zawody i postawmy sobie pytanie: Na ile jesteśmy w nich świadkami Jezusa? Ludzie, obserwując naszą postawę wobec pracy i w pracy, winni rozpoznać w nas uczniów Jezusa. Umiłowanie woli Boga jest w stanie zabłysnąć w nas jak światło. Współczesny świat, który uważa pracę zawodową głównie za źródło pieniędzy, potrzebuje przypomnienia, że etyka i religia są ważniejsze niż pieniądze, że godność człowieka jest cenniejsza niż jego konto w banku.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Komunikaty

1.Komenda Miejska Policji w Krośnie informuje, że w ostatnim czasie na naszym terenie miało miejsce kilkadziesiąt prób oszustw starszych ludzi. Schemat działania przestępców jest zawsze taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą, przedstawiając się jako członkowie lub znajomi najbliższej rodziny. Oszuści prowadzą rozmowy udając płacz. Zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkowo trudną sytuacją. Po odbiór gotówki zawsze wysyłają tzw. zaufaną osobę. W związku z tym Policja apeluje o rozwagę i czujność. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy prosi o kontakt, korzystając z numeru alarmowego 112.

2.Sołtys wsi Klimkówka informuje, że składki na ubezpieczenie w PZU będzie można wpłacać w Kancelarii Sołtysa w dniu 25 styczeń 2020 rok (sobota) od godziny 9.00 do 13.00.


Intencje modlitewne na styczeń

Ogólna:

Módlmy się, aby chrześcijanie i Ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Diecezjalna różańcowa:

Aby Eucharystia była dla nas źródłem pokoju i jedności.