Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

Z okazji zbliżających się Imienin, przyjmij, Czcigodny Księże Prałacie Kazimierzu, te słowa ciepłe i szczere. Niech Bóg da Ci łask wiele. Niech wzmacnia powołanie, osłania, kiedy trzeba i prostą, pewną drogą prowadzi Cię do nieba. Śpiewaj sercem kapłańskim radosne dziękczynienie: Za służbę Chrystusowi, Za wielkie wyróżnienie. A my się dziś do Ciebie serdecznie uśmiechamy. I wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniamy.

Szczęść Boże.

     

1. Dziś GORZKIE ŻALE, o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka z gorzkich żali, ofiary w kopertach, przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

2.W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16.30, a po jej zakończeniu Msza Święta.

3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta w piątek od godziny 15.45 do 16.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godziny 16.15 do 17.00.  Zgłoszonych chorych odwiedzę w piątek od godziny 7.30.

W pierwszą sobotę miesiąca – różaniec o godzinie 16.30.

4. W II niedzielę Wielkiego Postu 8 marca, będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze Mocą Ducha”. Zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes.

5.Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Osiedlowej, numery 9,11,15,17.


Ewangelia – na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ewangelia według Świętego Mateusza

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem”. Lecz On mu odparł: „Napisane jest: “Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: »Aniołom swoim rozkaże o Tobie, a na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Odrzekł mu Jezus: „Ale jest napisane także: “Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: „Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon”. Na to odrzekł mu Jezus: „Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: “Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Refleksja nad Słowem Bożym

Jezus uczy nas mądrego podejścia do pokus. One mocno i bardzo inteligentnie atakują. Zawsze mają na uwadze jakieś nasze dobro, ale ono jest tylko przynętą, bo jeśli po nie sięgniemy, zostaniemy złowieni jak ryba na wędkę. Zło ma nas w swojej dłoni. Możemy nawet całe lata pływać w wodzie, ale zawsze ze świadomością owej linki, którą sterują ręce kuszącego. Wielu nawet się do tego przyzwyczaja i nie ma odwagi walczyć o swoją wolność. Wystarczy wspomnieć uzależnionych od alkoholu i wielu innych pozornych dóbr, które miały ich uszczęśliwić.

Z pokusą wygrywa mądrość, a przegrywa głupota. Ten, kto ulega pokusie, jest głupi. W szkole Jezusa pierwszym przedmiotem jest mądrość, bo ona daje gwarancję bezpieczeństwa. Świat ma miliony pokus, każdy człowiek musi się z nimi zmierzyć. Jezus chce, aby mądrych było wielu, by byli znakiem dla innych.

W Wielkim Poście doskonalenie mądrości jest na pierwszym planie. Metody działania zła trzeba poznać bardzo dobrze. Mądrość umie żyć w świecie pokus tak, by im nie ulec. Bądźmy uczniami Mistrza Mądrości.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Łukasz Kamil Wais, zamieszkały w Klimkówce – ulica Rzeczna, pochodzący z naszej Parafii i Katarzyna Anna Przytulska, zamieszkała w Rymanowie – ulica Parkowa, pochodząca z Parafii Świętego Wawrzyńca w Rymanowie.  Zapowiedź II.


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

We wtorek po Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży, która przystąpi Sakramentu bierzmowania. W piątek  po Mszy Świętej spotkanie Rady Parafialnej. 

Komunikaty


Intencje modlitewne na marzec

Ogólna:

Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Diecezjalna różańcowa:

Aby Eucharystia była dla nas źródłem nawrócenia.