Ogłoszenie – koronawirus

W związku z nasilaniem się działania koronawirusa na terenie Polski i z istnieniem wielu dróg przenoszenia się wirusa, Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Przewodniczący KEP przypomniał w nim m.in., że zamiast podawać rękę, lepiej skinąć głową, a kto ma obawy przed zarażeniem, ten powinien rezygnować z robienia znaku krzyża wodą święconą.

W związku z tym, prosi się parafian by podczas Mszy św. przekazywać sobie „znak pokoju” skinieniem głowy, zamiast podaniem dłoni.

W naszym kościele na okres zagrożenia zostają opróżnione również kropielnice.

W obecnej sytuacji – osoby starsze, chore, osłabione czy z gorączką powinny pozostać w domach i korzystać z transmisji Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje.

Zachęcam wszystkich parafian do gorliwej modlitwy wspólnotowej i indywidualnej w intencji wszystkich, których zmagają się z chorobą, a także tych, którzy pracują wśród chorych i dbają o bezpieczeństwo naszego zdrowia i życia.

Za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, patrona naszej parafii, pełni ufności zawierzajmy naszą codzienność Miłosierdziu Bożemu. Św. Michał Archanioł s. Filomenie powiedział następujące słowa: „Szczęśliwy naród, szczęśliwe miasto, szczęśliwa rodzina, szczęśliwy człowiek, który mnie się poświęca – ci bowiem nie zginą”.

Niech Cudowny Jezus Chrystus z krzyża naszego kościółka chroni nas i strzeże.