Koronawirus – komunikat

BARDZO WAŻNE !!!

Komunikat Ks. Proboszcza do parafian w Klimkówce 14. 03. 2020

W związku z decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia zgromadzeń ludzi powyżej 50 osób, podejmujemy następujące kroki jeśli chodzi o uczestnictwo w niedzielnej mszy św. w dniu  15 i 22 marca w Parafii Klimkówka:

– Bardzo proszę wszystkich parafian o pozostanie w domach i oglądanie lub wysłuchanie mszy św. transmitowanych przez TVP lub przed Radio. Został bardzo rozszerzony zakres możliwości skorzystania z Eucharystii przez media i jest na bieżąco podawany w informacjach telewizyjnych i radiowych.

– Uczestnicząc w domu w mszy św. proszę o przyjęcie daru komunii św. duchowo jako pragnienie serca w łączności z kapłanami, którzy będą składać ofiarę eucharystyczną w Kościele.

– Na mszę św. do kościoła parafialnego mogą przyjść osoby i rodziny, które mają zamówione intencje mszy św. na poszczególne godziny oraz osoby związane tylko z tą intencją mszalną. Intencje zamówionych mszy św. są jak zawsze na stronie internetowej oraz w przedsionku Kościoła.

– Nie będzie w kościele nabożeństwa Gorzkich Żali. Będziemy razem uczestniczyć przez media lub proszę w rodzinach wspólnie odśpiewać z najbliższymi trzecią część Gorzkich Żali w najbliższą niedzielę, a w następną I cześć Gorzkich Żali.

– Zgodnie z prośbą naszych Ks. Biskupów proszę, byśmy codziennie o godz. 20.30 wszyscy wspólnie w domach odmówili jedną część różańca. Intencja tej modlitwy: „w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia”.

– Proszę tę informację przekazać sąsiadom i najbliższym, szczególnie tym, którzy nie mają w domach dostępu do Internetu.

                 Proboszcz Parafii Klimkówka: Ksiądz Bogdan Kielar