List do Parafian

Kochani Parafianie !

Kontynuujemy funkcjonowanie naszej parafii w nowych, niełatwych warunkach. Dziękuję Wam za duchową Komunię, dojrzałość i otwartość. Cieszę się, że wielu z Was łączy się duchowo z nami poprzez transmisję liturgii i wydarzeń religijnych, poprzez radio, telewizję i internet.

Zapraszamy każdego do uważności, przestrzegania zasad wskazanych przez służby sanitarne i władze cywilne. Miejmy otwarte oczy i serca na tych, którzy mogą potrzebować jakiejś pomocy, szczególnie osoby starsze i samotne.

 W związku z epidemią koronawirusa, warto przypomnieć sobie słowa św. Ignacego z Loyoli: „Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”

Według tej zasady, motywowani odpowiedzialnością jedni za drugich i miłością braterską, musimy zgodzić się razem na pewne kroki i ograniczenia, aby utrudnić rozprzestrzenianie się wirusa. Rozumiemy, że nie ma dziś innego rozwiązania, jak unikanie zarażenia, czyli unikanie kontaktu z potencjalnym chorym. Warto pamiętać, że zarażać mogą również osoby, które same nie mają objawów. Władze cywilne wydały rozporządzenia, które zostały przyjęte przez nasze władze kościelne i my jako parafia musimy się im podporządkować. Podczas Mszy Świętej oprócz asysty i Celebransów nie może być więcej jak 5 osób.

Z żalem, ale w poczuciu konieczności, odwołujemy wszystkie celebrowane razem nabożeństwa: Gorzkie Żale (śpiewane przed Mszą o godzinie 11) , Drogi Krzyżowe (odprawiane w piątki o godzinie 16.30), Godzinki (śpiewane przed Mszą o godzinie 7.30), Różaniec (odmawiany przed Mszą o godzinie 9.15), zachęcając jednocześnie do ich indywidualnego lub rodzinnego odprawiania. Proszę także aby zachowując limit 5 osób na Mszy Świętej, w dni powszednie, jak i w niedzielę, uczestniczyli w Eucharystii tylko Ci, którzy będą mieli sprawowaną i zamówioną intencję (tylko 3 osoby z intencji w dzień powszedni, gdy są dwie intencje i 5 osób z intencji niedzielnej).

Ufamy, że Bóg przeprowadzi nas przez ten trudny czas. Módlmy się w intencji ustania pandemii, o pokój na świecie, za chorych, za służbę zdrowia oraz władze podejmujące decyzje.

Bądźcie zdrowi i Ducha nie gaście!