Wynik Negatywny

DECYZJA

 

Drodzy Parafianie !

Dziś rano (sobota 28 marzec) otrzymałem nieoficjalną informację ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, że wynik testu na obecność COVID – 19 w moim organizmie jest NEGATYWNY. Oznacza to, że jestem zdrowy i tak jak od samego początku byłem o tym przekonany, nie jestem zarażony koronavirusem. Dopóki nie otrzymam oficjalnej wiadomości i stosownego pisma podlegam nadal procedurze kwarantanny. Dlatego w najbliższą niedzielę (29 marca) nie będzie jeszcze Mszy Świętych. W niedzielę Kościół będzie otwarty od rana do 15:00 i będzie również możliwość wejścia do środka i przy Chrystusie w tabernakulum zatopić się w modlitwie albo odmówić Gorzkie Żale czy Drogę Krzyżową. Mam nadzieję, że już w poniedziałek 30 marca będzie mi dane odprawić Mszę Świętą. Po zmianie czasu, będzie ona o godzinie 18.00. O wszystkim będę informował na stronie parafialnej.

Ojcze miłosierny, dziękuję Ci za wszystkie łaski, które tak obficie na nas wylewasz. Za wspaniałe dary, którymi nas obdarzasz. Za wszystkie doświadczenia, które stawiasz na naszej drodze. Patrząc naszym “ziemskim” umysłem oceniamy to, co nam przygotowałeś. Widzimy szczęście, radość, spełnienie, tragedie, żal, niewdzięczność, niesprawiedliwość. Wydaje nam się, że jesteśmy w stanie odkryć znaczenie i sens tego, co się wokół nas dzieje. Że potrafimy wybrać to, co jest dla nas dobre i odrzucić to, co jest złe. Ty z łagodnością obserwujesz nasze wysiłki. Nasze pragnienie zapanowania nad życiem. Nasze próby zatrzymania wiatru. W ciszy swojej miłości podsuwasz nam rozwiązanie. Nie narzucasz się jednak. Czekasz, aż będziemy gotowi odpowiedzieć na Twoje wezwanie. Aż będziemy gotowi zanurzyć się w ciszy Twojej Obecności.

I my przeżywając czas pandemii  do tego dojrzewamy. Z każdym spełnionym marzeniem. Z każdym rozczarowaniem. Z każdą depresją i euforią. Z każdą tragedią. Z każdą radością. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na to, co chcesz nam ofiarować. Każdy w swoim tempie, przez Ciebie przygotowanym, oddaje się w Twoje ręce. Niektórzy już jako dzieci, inni w wieku dojrzałym. Niektórzy dopiero przed śmiercią, w ostatnim tchnieniu. Gdy już wiedzą, że nic z tego świata nie mogą dla siebie zatrzymać.

Panie, daj nam łaskę i mądrość, byśmy już teraz odkryli źródło niewyczerpanej radości. Spokoju, który nie przemija. Wypełnij nas swoją Obecnością, która otwiera nasze serca. Która przywraca nam wzrok. Która pozwala nam widzieć świat oczami Twojego ukochanego Syna, Jezusa Chrystusa.

Moi Kochani uważajmy na siebie, ale nie zapominajmy, że jesteśmy Braćmi. Dziękuję za wszystkie modlitwy, znaki solidarności, za robione zakupy i posiłki  i świadomości, że choć na kwarantannie byłem (jeszcze jestem) sam, był ze mną zawsze Bóg, któremu zaufałem z całego serca i Ci, którym jak tylko potrafię, staram się służyć swoim powołaniem i służbą.

                                                                                             Ksiądz Bogdan Kielar