Wielka Sobota i Liturgia Paschalna A.D. 2020

Dzień śmierci Jezusa

Wielka Sobota to czas ciszy, tradycyjnego postu i czuwania przy grobie.

W kościele gasną światła, bo wigilia jest oczekiwaniem na zmartwychwstanie Chrystusa.

 

 

W Wielką Sobotę Kościół będzie otwarty od godziny 8.00 i do godziny 18.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. Będzie także wystawiony Krzyż, który adorujemy przez skłon Jemu oddany i nie całujemy Krzyża. Ofiary od Krzyża przekazane będą na rzecz Ziemi Świętej. 

Wigilia Paschalna godz. 18.00 wieczorem. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracji Najświętszego Sakramentu już nie ma.

Nie będzie także poświęcenia pokarmów, które w rodzinach sami pobłogosławimy w czasie śniadania wielkanocnego. Modlitwa do pobłogosławienia pokarmów wielkanocnych w rodzinach, w czasie śniadania wielkanocnego – do pobrania