Wielki Piątek A.D. 2020

Dzień śmierci Jezusa

Wielki Piątek to dzień Krzyża. Odprawiana wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej, upamiętnia wydarzenia z życia Jezusa od pojmania Go w ogrodzie Getsemani, aż do Jego śmierci na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św.

Kościół będzie otwarty od godziny 8.00 i będzie można adorować Pana Jezusa w Ciemnicy (oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów).

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do symbolicznego Grobu, który w naszym Kościele będzie przy Ołtarzu Głównym. Możliwość adoracji do godziny 21. W tym roku nie będzie Straży Grobowej i zorganizowanych adoracji. Nie będzie także naszej tradycyjnej Drogi Krzyżowej.