Tydzień Miłosierdzia: 19 – 25 kwietnia 2020

Od 19 do 25 kwietnia 2020 r. obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w II Niedzielę Wielkanocną, która z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia.

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).