Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020

1.Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (tzw. Dni Krzyżowe). Prośmy Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

6. Przez całą dzisiejszą Niedzielę, modląc się, słuchając Apelu naszych Biskupów obchodzimy setne urodziny największego z Polaków, Świętego Jana Pawła II. Powróćmy do nauczania Papieża, Jego kazań, pism i słów, które wypowiadał do Polaków. Przyzywajmy także jego wstawiennictwa w naszych intencjach, które zanosimy do Boga. Jan Paweł urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zapraszam jutro na nabożeństwo majowe, które także będzie naszym dziękczynieniem za dar Papieża Polaka.

Ze względu na panujące warunki, nie będzie możliwe zorganizowanie wielu uroczystości, które miały uświetnić tę niezwykłą rocznicę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby świętowanie przenieść do przestrzeni internetowej. Jedną z propozycji uroczystego świętowania jest „Domówka u Jana Pawła II”. To inicjatywa młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Rozpoczęcie w piątek, 15 maja  i potrwa 4 dni, z finałem w dniu urodzin Świętego. Całość obchodów odbędzie się on-line, a na uczestników czeka wiele propozycji, nie tylko duchowych. Więcej informacji i plan obchodów można znaleźć na stronie internetowej radiofara.pl oraz na profilach społecznościowych Radia FARA.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Kasztanowej, numery 14, 16, 18, 20    (Kościół) i numery z ulicy Kasztanowej  22, 32, 38 (Kościółek).


Ewangelia – na VI Niedzielę Wielkanocy

Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.

Refleksja nad Słowem Bożym

„Z niczym sobie nie radzę. Ciągle mam uczucie, że nie zdążę. Ponadto wszystko mnie denerwuje, nawet błahe sprawy urastają do rozmiarów wielkich problemów. Martwi mnie to, że nie potrafię podejmować decyzji i ciągle się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam. Ogólnie jestem strasznie zła na siebie. Czuje się w tym tak okropnie samotna”.

Można powiedzieć, że autorka listu jest typową sierotą emocjonalną. Czuje się wręcz nieudacznikiem życiowym. Nie potrafi dojrzale reagować na przeciwności losu.

Do takich ludzi Jezus mówi z miłością: „Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was” (J 14). Dodaje także: „Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje”. Szczególnie dla ludzi nieporadnych życiowo Jezusowe zapewnienie i wskazanie stanowi powód do optymizmu. Każda decyzja, każde postępowanie „przesiane” przez sito Bożych przykazań staje się trafnym rozwiązaniem. Bóg leczy nas z życiowej bezradności i nieporadności. Trzeba się jednak Mu oddać.

Módlmy się więc o to, abyśmy czuli się zobowiązani do wierności wynikającej z dziecięctwa Bożego. A kiedy będzie trudno jej dochować, zanośmy do Pana prośby, jak to czyniła św. Urszula Ledóchowska:

„ Jezu, Ty mnie co dzień spotykasz w Komunii Świętej, w obowiązkach, w radościach, w cierpieniach. Spotykasz na to, by mnie prowadzić do chwały. Jezu dobry, taka Twoja wola: moje uświęcenie, moje zbawienie, moje wieczne szczęście. O Panie, daj mi ciągle spotykać Ciebie na drodze mego życia, spotykać zawsze z wiarą, z miłością, z uwielbieniem,

byś mnie doprowadził do chwały Twojej na wieki”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności

Stefania Kielar – 24 .01.1926 – 12.05.2020, zamieszkała na ulicy Zdrojowej.

Spotkania grup duszpasterskich


Komunikaty


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego kościoła.

Diecezjalna różańcowa:

O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.