Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

2. W tym tygodniu, we wtorek 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

3. W środę 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą Światłością Świata.   

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas.

Z racji przeżywanego czasu epidemii, zakończenie roku szkolnego będzie miało także inny przebieg i scenariusz niż po inne lata. Zakończenie w szkole, o czym poinformuje rodziców i dzieci Pani Dyrektor, będzie miało przebieg etapami. Co godzinę inne klasy będą miały swoje zakończenie i rozdanie świadectw. Msza Święta w Kościele dla wszystkich chętnych dzieci będzie miała miejsce po wszystkich etapach zakończenia w Szkole, o godzinie 15.45. Serdecznie zapraszam.

5. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

6. W czwartek 25 czerwca, piąty miesiąc Nowenny przed Jubileuszem 25 lecia Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00, adoracja w ciszy, o godzinie 17.40 Nowenna Akcji Katolickiej i Msza Święta.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy rodziców dzieci klas II, które za rok przystąpią do I Komunii Świętej (Kościół) i numery 1, 3, 5 z ulicy Księdza Waisa  (Kościółek).

8. Za tydzień w naszej Parafii dzień I Komunii Świętej dzieci Klas III. Uroczystość komunijna odbędzie się na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Modlimy się za dzieci, ich rodziny. Spowiedź Święta dla dorosłych, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, babć i dziadków i krewnych, w czwartek od godziny 16.15 do 17.30. Spowiedź Święta dla dzieci, w piątek od godziny 17.00 do 18.00. Z Sakramentu Pokuty można zawsze skorzystać, każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą.

9. Dziś ostatnia niedziela z Mszą Świętą o godzinie 15.30. W czasie wakacji tej Mszy Świętej nie będzie.


Ewangelia – na XI Niedzielę Zwykłą

Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Refleksja nad Słowem Bożym

Człowiek często cierpi z powodu innych ludzi. Często za to, że jest uczciwy, sprawiedliwy, że nie chce się zgodzić na zło, że nie chce udawać, że tego zła nie widzi. Jezus mówi: „Nie bójcie się ludzi”. Ale ludzie bywają okrutni.

Pan Jezus mówi dzisiaj w Ewangelii: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Jezus wiedział, co czeka Jego uczniów. Tylko św. Jan spośród apostołów zmarł śmiercią naturalną, reszta zginęła za wiarę. Początki chrześcijaństwa to czasy męczenników. Jaką miłość proponuje nam Chrystus w XXI wieku? Taką samą jak w pierwszych stuleciach chrześcijaństwa. Miłość adresowaną do konkretnego człowieka – tego, który mieszka w tym samym domu co ty, pracuje w tej samej firmie co ty i stoi z tobą rano w kilometrowym korku. I nie chodzi tu o jednorazowy zryw ani heroiczny czyn. Trzeba podrywać się każdego dnia, a Ten, który nas docenia, jest niewidoczny, ale widzi. I przygotuje nam niewyobrażalną nagrodę.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

  1. Wojciech Michał Okarmus, zamieszkały w Zimna Woda, Parafia Warzyce pw. Św. Wawrzyńca i  Edyta Maria Glazar, zamieszkała w Klimkówce ulica Zdrojowa Parafia nasza.
  2. Rafał Łukasz Szczęsny, zamieszkały w Klimkówce ulica Ogrodowa, Parafia nasza i Katarzyna Barbara Gondela, zamieszkała w Krośnie ulica Betleja, Parafia O.Franciszkanów.  
  3. Mateusz Dominik Penar, zamieszkały w Klimkówce ulica Księdza Waisa, Parafia nasza i Agnieszka Wioletta Winnicka, zamieszkała w Sieniawie  ulica Wiśniowa, Parafia pw. Świętej Marii Magdaleny.

Odeszli do wieczności

Do wieczności odeszła św.p. Irena Teresa Rajchel, zamieszkała na ulicy  Zdrojowej. Uroczystości pogrzebowe w dniu 23 czerwca. Różaniec i modlitwy za zmarłą o godz. 12.30 w kościele. Msza Święta o godz. 13.30. Po Mszy Świętej odprowadzenie na Cmentarz parafialny w Klimkówce.

„Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie”

Spotkania grup duszpasterskich


Komunikaty

Próby przed I Komunią Świętą dla dzieci klas III 22 czerwiec – poniedziałek – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 23 czerwiec – wtorek – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 24 czerwiec – środa – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 25 czerwiec – czwartek – próba generalna – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 

 SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

W CZWARTEK – 25 czerwiec dla dorosłych – od godziny 16.15 do 17.30

W PIĄTEK – 26 czerwiec – dla dzieci pierwszo komunijnych – od godz.17 do 18.00


Intencje modlitewne na czerwiec

Ogólna:

Módlmy się, aby Ci, którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

Diecezjalna różańcowa:

Za dzieci i młodzież, aby Chrystus obecny w Eucharystii umacniał ich wiarę i darzył mądrością.