Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi, jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego.

28 czerwca  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 20 dzieci  po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Dwa dni wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

     Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.

Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,

 Bo Ty mnie kochasz najgoręcej,

Ty mi się dzisiaj oddałeś cały,

w tej przenajświętszej Hostii białej.

Lista dzieci komunijnych

1.Barć Maja

2.Cisek Jakub

3.Folmer Szymon

4.Gazda Kacper

5.Grysztar Bartosz

6.Krukar Zofia

7.Krypla Karol

8.Kuś Gabriela

9.Leśniak Patryk

10.Mika Kacper

11.Puchalska Julia

12.Ryba Piotr

13.Rygiel Miłosz

14.Rysz Maciej

15.Wilusz Wojciech

16.Wojtuń Anna

17.Wójcik Oliwia

18.Zajdel Julita

19.Wojtuń Zofia

20.Habrat Maja