Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio Fara.

2. Dziś także kwesta na rzecz Kaplicy Cmentarnej, opłat prac, które zostały wykonane, odbiorów technicznych, geodety, dopłaty do lepszej chłodni i ewentualnie na nowe nagłośnienie kaplicy.

3. W poniedziałek 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

4. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 16.15 i 17.00, we wtorek, środę o godzinie 7.30 i 8.00. W piątek o godzinie 7.30, 8.00 oraz po Nowennie Akcji Katolickiej o godzinie 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę po Mszy o godzinie 8.00.

5. Zapraszam na spotkania przed Sakramentem Bierzmowania, młodzież klas I Szkoły Średniej we wtorek o godzinie 18.00 i w sobotę po Mszy Świętej.

6. Zapraszam także młodzież i rodziców i wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowaniu Kościoła, jego obejścia, Kaplicy Cmentarnej i plebanii do Uroczystości Odpustowej i Wizytacji Kanonicznej. Prace porządkowe będą w sobotę od godziny 8.00.

7. W piątek 25 września ósma Nowenna przed Jubileuszem Akcji Katolickiej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00, adoracja w ciszy, o godzinie 16.40 Nowenna AK a po niej Msza Święta w której będziemy się modlili za wszystkie grupy duszpasterskie w naszej Parafii. Po skończonej Mszy Świętej spotkanie przedstawicieli poszczególnych grup, którzy w czasie spotkania z Księdzem Biskupem będą prezentowali swoje grupy.

8. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

9. W najbliższy czwartek na Mszę Świętą o godzinie 17.00 zapraszam rodziców dzieci Klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w Kościele.

10. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu,  a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy do Kościoła Parafialnego młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i rodziców, do Kościółka wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 195, 197, 199 (Kościółek).


Ewangelia – na XXV Niedzielę Zwykłą

Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść:

«Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.

Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: „Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam”. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił.

Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: „Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli mu: „Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: „Idźcie i wy do winnicy”.

A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych”. Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze.

Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzy znosiliśmy ciężar dnia i spiekotę”. Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

Refleksja nad Słowem Bożym

Pan zaprasza nas każdego dnia do swojej Winnicy. Ale jeśli minęło już południe naszego życia, jak zacząć pracę w winnicy Pańskiej? Tak samo, jak zaczynają dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Jeszcze raz wrócić do początku. Jeszcze raz zapytać, gdzie jest Bóg, gdzie jest sens życia i umierania. To punkt wyjścia, a dalsza droga? To konfesjonał i słowo pokornej modlitwy. Wejść w dialog z Bogiem wszędzie obecnym i mówić Mu: „Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego”.

„Idźcie i wy do winnicy” – zapraszasz nas, o Panie, każdego dnia. Czy będziemy stać bezczynnie, jak stali robotnicy z przypowieści? Czy będziemy się usprawiedliwiać, że nikt nas nie najął? Nie! Będziemy robić wszystko, by nie odkładać sprawy zbawienia swojej duszy na ostatnią chwilę. Oby nie było za późno!


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Bartosz Jan Rajnik, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Św. Michał Archanioła

i Anita Marta Łątka, zamieszkała w Wola Niżna, Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jaśliskach


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

W piątek 25 września po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie przedstawicieli poszczególnych grup, którzy w czasie spotkania z Księdzem Biskupem będą prezentowali swoje grupy.


Komunikaty


Intencje modlitewne na wrzesień

Ogólna:

Módlmy się aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Diecezjalna różańcowa:

O błogosławieństwo Boże dla nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców, dzieci i młodzieży.