Środa Popielcowa

W środę (17 luty) na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych posypanie głów popiołem. Popiół pochodzi ze spalonych palm, poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej.

Pamiętajmy aby zabrać popiół dla chorych, starszych, nie mogących  uczestniczyć we Mszy Świętej.

Przypominam, że wszystkich katolików od 14-go roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto katolicy pomiędzy 18-ym, a rozpoczęciem 60-go roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.