Komunikat Ks. Proboszcza i Rady Parafialnej

W związku z decyzją Premiera Rządu Rzeczypospolitej oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Archidiecezji przemyskiej w sprawie ograniczenia zgromadzeń powyżej 20 osób na m2, podejmujemy następujące kroki związane z uczestnictwem w Mszach Świętych Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Parafii Klimkówka:

– Kościół nasz zgodnie z obowiązującymi przepisami może pomieścić 20 osób. Bardzo proszę taką liczbę osób zachować w Kościele w czasie sprawowanych Mszy Świętych i adoracji w czasie Triduum paschalnego.

– Na zewnątrz Kościoła będą wystawione ławki, z których możemy korzystać, zachowując odległość od siebie 1.5 metra. Pamiętajmy, że jest to początek wiosny i ubierzmy się ciepło.

– W Kościele i na zewnątrz zachowujemy dystans między sobą (1.5 metra).

Pamiętajmy o konieczności zakrywania ust i nosa maseczką oraz o dezynfekcji rąk.

– Porządku i ilości osób w Kościele, będzie pilnować nasza Ochotnicza Straż Pożarna. W związku z tym bardzo proszę o dostosowanie się do ich poleceń.

– Osoby chore, źle się czujące, mające styczność z kimś chorym bezwzględnie proszę aby nie uczestniczyły w nabożeństwach w Kościele i tym samym, nie narażały innych na zachorowanie.

– Na czas, który przed nami, Księża Biskupi, w tym nasz Ksiądz Arcybiskup Adam Szal dał dyspensę, od obowiązku uczestnictwa w Mszach Świętych. Mając to na uwadze możemy także wziąć udział w transmisji z danych uroczystości przez radio, telewizję, czy internet.

– Wszystkie Uroczystości Triduum paschalnego, Świąt i niedziel będą transmitowane także na naszej stronie internetowej. Mamy więc możliwość na żywo uczestniczyć w tym, co będzie miało miejsce w naszym Kościele.

– Uczestnicząc w domu w mszy św. proszę o przyjęcie daru komunii św. duchowo, jako pragnienie serca w łączności z kapłanami, którzy będą składać ofiarę eucharystyczną w Kościele.

– Proszę tę informację przekazać sąsiadom i najbliższym, szczególnie tym, którzy nie mają w domach dostępu do Internetu.

                 Proboszcz Parafii Klimkówka: Ksiądz Bogdan Kielar