Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – 2021

Wielki Czwartek, to jeden z najważniejszych dni w roku dla wszystkich wierzących. Wspominamy ustanowienie przez Jezusa sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, stawia nam przed oczy Jezusa, Sługę “posłusznego aż do śmierci”, który ustanowił Eucharystię i Sakrament Kapłaństwa, jako najwyższy znak swojej miłości.

W tym dniu pragniemy podziękować Chrystusowi za dar kapłaństwa i za naszych kapłanów.

Kapłaństwo jest powołaniem szczególnym: “I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga” (Hbr 5, 4).

„Przychodzi jasny moment łaski, oślepia, burzy jak kamień wodę z nagła uderzoną, rwie brzegi i na moment zmienia bieg fal. Czasem zmieni bieg strumienia” (ks. Józef Tischner)

Czcigodny Księże Proboszczu, czcigodny Księże Prałacie

W tak ważnym dla Was dniu, na każdy dzień Waszej Kapłańskiej drogi życzymy Wam, aby Boże miłosierdzie promieniujące miłością i ufnością zawsze Wam przewodniczyło w posłudze duszpasterskiej, życzymy wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą, dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych, wszelkich darów Ducha Świętego oraz Opieki Matki Bożej. Niech Jezus Eucharystyczny, który przychodzi przez Wasze ręce, uświęca Was i nas, abyśmy kiedyś mogli się spotkać w Królestwie naszego Ojca w Niebie.

Wyrażamy Wam naszą wdzięczność za bezinteresowną posługę miłości, za trud codziennej służby, za to, że towarzyszycie nam, udzielając sakramentów świętych. 
                                                                                                                                                        Parafianie

Galeria