Niedziela Zmartwychwstania

1.Msze Święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: o godzinie 6.00, 9.15, 11.00. Nie ma Mszy o godzinie 15.30.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.15 i 11.00. Nie ma Mszy o godzinie 15.30.
Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Chociaż mieliśmy ograniczoną możliwość uczestnictwa we Mszach Świętych, dziękuję wszystkim za udział w tych nabożeństwach i za łączność duchową w naszych Rodzinach przez transmisje internetowe i wspólne przeżywanie tych wydarzeń Paschy. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.  Z tej racji, w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek, jako nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących.  Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia o godzinie 7.30, 9.15, 11.00 i 15.30.

5. Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie o godzinie 17.00 i 18.00.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia w dni powszednie o godz. 17.45, w środę o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Osiedlowej, numery  24, 26, 34 i z ulicy Kasztanowej, numery 15, 19

Ewangelia według Świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

W Tygodniu Wielkanocnym kobiety i apostołowie prowadzą nas wielokrotnie do pustego grobu. Pragną, abyśmy sami doświadczyli i uwierzyli, że nie ma tam Jezusa. Maria Magdalena posiada tutaj uprzywilejowane miejsce. To ona pierwsza przyjęła Ewangelię Zmartwychwstania, Dobrą Nowinę, że Chrystus pokonał śmierć i żyje. Doświadcza osobistego spotkania z Jezusem. Zmartwychwstały Pan posyła ją do wspólnoty Apostołów, do Kościoła, który odtąd będzie rozważał największe tajemnice wiary – Życia, Śmierci i Zmartwychwstania swego Pana.

Życie nasze nie kończy się grobem. Pusty grób jest znakiem, że życie nie zamyka się jedynie tutaj na ziemi. Choć wszyscy bez wyjątku doświadczamy rzeczywistości śmierci, to zmartwychwstały Chrystus otwiera nową perspektywę życia ziemskiego i wiecznego. Nabiera ona nowego sensu w obliczu śmierci bliskich, przyjaciół i mojego umierania, bo przecież mamy powstać z Chrystusem do życia.

+Stanisław Józef Dąbrowiecki – zamieszkały ul. Zdrojowa 414

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00

Intencje modlitewne na kwiecień

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

O dar radości ze Zmartwychwstania Chrystusa dla wszystkich chorych i cierpiących.