V Niedziela Wielkanocy

Przy naszym Kościele mamy nowe ławki, które będą nam służyć w sezonie letnim. Dziękuję za wykonaną pracę i trud:

– Straży Pożarnej za pomalowanie konstrukcji stalowych ławek.

– Różom męskim Świętego Stanisława Kostki i Świętego Jana Pawła II za spawanie konstrukcji stalowych ławek, obrobienie i czyszczenie desek oraz malowanie i skręcenie na gotowo ławek.

  1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w Królestwie Bożym.
  2. Jutro w poniedziałek, 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej Parafii to także Dzień Odpustu w Kościółku. Czcić będziemy cudowny Krzyż, który chroni nas przed niebezpieczeństwami, tyle cudów i łask doznaliśmy dzięki temu miejscu. Ze względu na ograniczenia w uczestnictwie we Mszach Świętych, odpust będzie miał charakter wewnętrzny. Bardzo proszę o zachowanie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów, aby zachować od siebie (poza rodziną) odległość 2 metrów i proszę o ubranie maseczek ochronnych. Msza Święta odpustowa w Kościółku o godzinie 11.00. W tym dniu także Msze Święte w Kościele parafialnym o godzinie 7.30 i 9.15. Nie będzie Mszy o godzinie 15.30.

W czasie Uroczystości Odpustowej Komitet Budowy Kaplicy Cmentarnej będzie kwestował do puszek ofiary na rzecz wykończenia wnętrza Kaplicy, a konkretnie na tabernakulum, które jest potrzebne aby można było tam sprawować Mszę Świętą.

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w Kościółku:

w środę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy i Litania do Krzyża Świętego (godzina 9.45 ), a następnie Msza o godzinie około godziny 10.00.

w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy, Nowenna do Bożego Miłosierdzia (godzina 9.45) i Msza Święta około godziny 10.00. Nie będzie już wtedy Nowenny w Kościele parafialnym o godzinie 17.45.

w niedzielę Msza Święta w Kościółku o godzinie 11.00. Nie będzie wtedy Mszy o 11 w Kościele parafialnym. Msze w Kościele głównym pozostają 7.30 , 9.15 i 15.30.

UWAGA !!!

W NIEDZIELĘ 16 MAJA I 23 MAJA, OBCHODZIĆ BĘDZIEMY W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ ORAZ ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. W TE DWIE NIEDZIELE NIE BĘDZIE MSZY W KOŚCIÓŁKU O GODZINIE 11.00.

– ponadto Kościółek będzie otwierany zawsze rano, każdego dnia  i będzie możliwość modlitwy indywidualnej dla wszystkich chętnych.

  1. Rozpoczął się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. W naszym Kościele majówka o godzinie 17.30. Msza Święta o godzinie 17.00, nabożeństwo maryjne o 17.30 i bezpośrednio po nim Msza Święta. W środy nabożeństwo maryjne łączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a w tym tygodniu także pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

– dziś po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych

– spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą, w czwartek spowiedź dzieci i młodzieży oraz młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania od godziny 16.15 do 17.00, w piątek także od godziny 16.15 do 17.00.

Zgłoszonych chorych pierwszo piątkowych i jeszcze raz proszę zgłosić lub potwierdzić tych świątecznych, odwiedzę we wtorek od godziny 7.30 – Osiedle, ulica Kasztanowa i dół Parafii do nowego mostu, do Państwa Rajnik. Góra Parafii, za nowym mostem, do końca – w środę od godziny 7.30.

6.W sobotę Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin naszego Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka, którego we wrześniu gościliśmy w naszej Parafii, w czasie wizytacji kanonicznej. Osobę solenizanta otoczmy naszą modlitwą.

7.Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.

8.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Kasztanowej, numery 66, 70, 74 (Kościół) oraz z Ulicy Kasztanowej, numery 76, 78, 80 i 88 (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Oj

Refleksja nad Słowem Bożym

Trwanie w Jezusie, o którym mówi dziś Ewangelia, jest łaską, ponieważ jest udzieleniem się nam Boga i zaproszeniem do relacji. Dobrze jest zrozumieć, czym jest owo trwanie w Nim. Istnieje bowiem pokusa zrozumienia trwania jako biernego oczekiwania, utrzymywania niezmiennego stanu swojego życia. Jest to szczególnie niebezpieczne obecnie, kiedy widzimy często brak decyzyjności. Szczególnie u młodych osób, które rozeznają swoje życiowe powołanie, ale także u starszych, którzy potrzebują podjęcia konkretnej decyzji do nawrócenia. Nasze życie duchowe potrzebuje bowiem odświeżania, regularnego przycinania tego, co stało się jałowe i nie przynosi owocu, a jest tylko przyzwyczajeniem, opieszałością, a może czymś, w czym trwamy przez strach przed nieznanym.

Trwanie w Jezusie jak gałązka w krzewie winnym jest więc relacją dynamiczną. W niej nie ma miejsca na bierne oczekiwanie i liczenie na to, że Pan będzie działał za mnie, że mnie nawróci. Taka postawa nie przynosi owocu i może doprowadzić do odcięcia, którego skutkiem jest wrzucenie do ognia. Pan zaprasza nas dziś do przyjęcia łaski wiary, którą nas obdarował i życia w zgodzie z jej natchnieniami.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Diecezjalna różańcowa:

O nowe powołania kapłańskie, szczególnie w naszej Archidiecezji