Cmentarz

Z przykrością musimy stwierdzić, iż pomimo wielu próśb, informacji na stronie internetowej, nadal są osoby, które cmentarz traktują jak wysypisko śmieci, a nie  miejsce szacunku i zadumy dla tych którzy tam spoczywają.

Dzikie wysypisko” utworzone na starym cmentarzu nadal „jest czynne”.

Odpadom z grobów, jak wypalone znicze, suche kwiaty, zniszczone stroiki, towarzyszą odpady nie związane z cmentarzem. Tym razem ktoś wspaniałomyślnie wyrzucił elektrośmieci. Widok jest przykry, co widać na załączonych zdjęciach i skłaniający do wielu przemyśleń.

Dbamy o nowy cmentarz, ale pamiętajmy, że stary cmentarz jest miejscem, które ze względu na osoby, które tam spoczywają oraz wartości historyczne kamiennych nagrobków stanowiących cenne dziedzictwo kulturowe, jest również licznie odwiedzany przez osoby z zewnątrz parafii.

Stąd kolejna prośba do wszystkich parafian, którym bliski sercu jest wizerunek naszej parafii, o zwracanie uwagi na takie zachowania, abyśmy wspólnie wyeliminowali te naganne przypadki.