Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – ogłoszenia duszpasterskie

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego, którą uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę 23 maja. Wtedy także na Mszy o godzinie 11.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV.

3.Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4.W miesiącu maju szczególnie czcimy NMP Loretańską na nabożeństwach majowych, w Kościele parafialnym nabożeństwo o godzinie 17.30. W środę nabożeństwo majowe w Kościółku o godzinie 9.45, Litania recytowana połączona z Litanią do Krzyża Świętego.

W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 17.00 i po skończonym nabożeństwie majowym, około godziny 17.45. W  środę Msza Święta w Kościele parafialnym rano o godzinie 7.30 i 8.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy między Mszami o godzinie 7.50. Wieczorem nie będzie Mszy Świętej ze względu na Sakrament Bierzmowania, który o godzinie 16.30 będzie udzielany naszej młodzieży w Parafii Iwonicz Zdrój.

5. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Parafie biedne z naszej Archidiecezji przemyskiej.

6.W tym tygodniu spotkania , próby w Kościele:

– dzieci klas IV ( rocznica I Komunii Świętej ) –  czwartek po Mszy Świętej

7.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom , które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 12, 14, 16, 20 (Kościół) i numery 44, 46, 48, 54 z ulicy Rzecznej (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Marka

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Refleksja nad Słowem Bożym

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia. Patrzymy na niebo i ponownie widzimy Jezusa w Jego boskim majestacie. Objawił nam Boga, odkupił nasze grzechy i „został wzięty do nieba i zasiadł po prawej stronie Boga”. On otworzył nam niebo. A w domu Ojca jest mieszkań wiele. My też mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy. Dlatego starajmy się żyć blisko Jezusa, być Jego świadkami i dzielić się Jego miłością z bliźnimi. I tak tajemnica Wniebowstąpienia Pańskiego staje się dla nas źródłem prawdziwej radości. Przypomina nam o czymś wielkim – o tym, że istnieje niebo.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

De Simone Mario, urodzony w Pinerolo, zamieszkały Ottaviano (Włochy), Parafia Św. Michała Archanioła w Ottaviano
i
Justyna Barbara Rygiel, pochodząca z naszej Parafii, zamieszkała na ulicy Rzecznej, obecnie zamieszkała we Włoszech w Ottaviano

Jakub Różowicz, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Świętego Michała Archanioła w Klimkówce
i
Gabriela Mastyj , zamieszkała w Zmiennicy , Parafia Trójcy Przenajświętszej 


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


 

Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Diecezjalna różańcowa:

O nowe powołania kapłańskie, szczególnie w naszej Archidiecezji