Niedziela Trójcy Świętej

1.W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2.W czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 7.30, 9.15 i 11.00. Mszy Świętej po południu już nie będzie. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 ruszymy z procesją do czterech Ołtarzy. Na początku Krzyż, feretrony, Straż Pożarna, ministranci, chłopcy dzwoniący dzwonkami i dziewczynki sypiące kwiaty. Następnie Najświętszy Sakrament pod baldachimem i wszyscy wierni.

3. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła będzie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, starszych do udziału w dziękczynieniu za dar Eucharystii. Z racji Oktawy Ksiądz Arcybiskup Adam Szal udzielił na piątek 4 czerwca dyspensy od pokarmów mięsnych.

4.W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu odmawiając Litanię do Serca Jezusowego. Litania po drugiej Mszy Świętej o godzinie 18.00. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

5.Msze Święte w tygodniu, w dni powszednie o godzinie 17.00 i 18.00. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe, o godzinie 17.30, a Msza bezpośrednio po nim.

6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

w piątek spowiedź święta od godziny 16.15 do 17.00 i 17.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą. Spowiedź dzieci w środę od godziny 16.30 do 17.00 i 17.30 do 17.45.

Zgłoszonych chorych odwiedzę w środę od godziny 7.30 dół Parafii do nowego mostu (rodzina Rajnik za mostem). W piątek od godziny 7.30 góra Parafii od nowego mostu, do końca.

w sobotę różaniec pierwszo sobotni o godzinie 17.30

w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych

7.We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w Boże Ciało i Oktawie.

8.We wtorek 1 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Z okazji DNIA DZIECKA wszystkim dzieciom, tym mniejszym i tym większym życzymy wiele radości, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia, a także ciągłego radowania się  Bożą miłością. Wzrastajcie w łasce u Boga.

9.Od środy 2 czerwca nasze odmawianie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie miało wymiar Nowenny. Tak jak to zaznacza Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, w swoim liście, jako Archidiecezja Przemyska, którą kierował przez wiele lat wielki Czciciel Najświętszego Serca Jezusowego, św. Józef Sebastian Pelczar, chcemy duchowo przygotować się do tego wielkiego wydarzenia poprzez diecezjalną nowennę (2-10 czerwca 2021). Zapraszam także do śledzenia tej Nowenny na łączach Radia Fara.

10.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Księdza Waisa, numery 21, 29, 31, 43, 45 (Kościół) i numery 1, 3, 10 z ulicy Kwiatowej  (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Mateusza

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.
A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Refleksja nad Słowem Bożym

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Piękny i głęboki jest znak krzyża kreślony przez matkę lub ojca na czole syna lub córki, któremu towarzyszą słowa: „Niech Cię Bóg prowadzi”. I przywodzą na myśl właśnie Trójcę Świętą. Tajemnica Trójcy Świętej jest dla nas wezwaniem i zadaniem, abyśmy uczyli się właściwie budować naszą więź z Bogiem, a także nasze wzajemne więzi i relacje. Sługa Boży Ksiądz Kardynał, Stefan Wyszyński często mówił, że nasze życie wspólnotowe, społeczne powinno być odbiciem życia wewnętrznego Trójcy Przenajświętszej. Wypełnione miłością, więzią, jednością i pokojem.

Chwała Tobie, Trójco Przenajświętsza! Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu!


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Daniel Janusz Penar, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Świętego Michała Archanioła w Klimkówce
i
Sonia Maria Smolińska, zamieszkała w Sanoku, ulica Wyspiańskiego, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku.

Damian Marcin Kwolek, zamieszkały w Jabłonicy Polskiej, Parafia Zwiastowania N.M.P
i
Karolina Aleksandra Krukar, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Świętego Michała Archanioła w Klimkówce


Odeszli do wieczności

Łukasz Maciej Grysztar – zamieszkały Umieszcz 176. 

Marian Penar – zamieszkały Klimkówka, ul. Kwiatowa 14


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na czerwiec

Ogólna:

W intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Diecezjalna różańcowa:

Za tych, którzy w tym roku przystępują do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania.