Adoracja Najświętszego Sakramentu w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 8.00 i o godzinie 18.00 oraz Msza Święta w Kościółku o godzinie 10.00 . Po Mszy Świętej o godzinie 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.45 . Wtedy na zakończenie adoracji  Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania naszej Ojczyzny i Parafii temuż Sercu Jezusowemu .W dniach przed tą Uroczystością przeżywamy Nowennę , na którą serdecznie zapraszam . Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Aby zapewnić wieczystą adorację , tak aby w danych godzinach zawsze był ktoś obecny na adoracji , wykorzystamy podział Parafii na Rejony , które będą miały czuwanie przy Najświętszym Sakramencie . Jest to dzień roboczy , kto z danego rejony będzie w tym czasie w pracy , wybiera sobie dowolny czas na adorację :

I Rejon (godzina 11.00 – 12.00 )  – ulica Ogrodowa (Łazy), Leśna (Fichty) i ulica Zdrojowa (strona prawa idąc od Iwonicza – Zdroju) do mostu przy drodze do Kościółka

II Rejon (godzina 12.00 – 13.00 ) – ulica Zdrojowa lewa strona, od końca (idąc od Iwonicza – Zdroju), ulica Słoneczna, aż do Kościoła, do drogi na cmentarz

III Rejon (godzina 13.00 – 14.00 ) – ulica Zdrojowa, prawa strona (idąc od Iwonicza – Zdroju), od nowego mostu do Kościoła, ulica Kwiatowa  i ulica Księdza Kazimierza Waisa

IV Rejon (godzina 14.00 – 15.00 ) – ulica Zdrojowa od Kościoła (obie strony) do Sklepu Centrum i ulica Rzeczna

V Rejon (godzina 15.00 – 16.00 ) – ulica Zdrojowa od Sklepu Centrum obie strony do Ostoi

VI Rejon ( godzina 16.00 – 17.00 ) – ulice Kasztanowa i Osiedlowa