XII Niedziela Zwykła

1.Znamy Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, jako wszechmocnego Syna Bożego. On umarł za wszystkich i wstał z martwych i żyje na wieki. Kto uwierzy w Niego w sercu swoim, staje się całkowicie nową istotą, nowym stworzeniem, dawne i stare przeminęło, a zaczęło się coś zupełnie nowego. Zaczęło się nowe życie z wiary i tylko z wiary. Bóg uczynił nas nowym stworzeniem, ponieważ uwierzyliśmy w Jego Syna i dzięki temu zostaliśmy uniewinnieni z wszystkich grzechów raz na zawsze. Bez wiary w Chrystusa nikt nie może stać się nowym stworzeniem napełnionym Duchem Świętym.

2.W czwartek Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 17.00 i 18.00.

3.Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie, o godzinie 17.00 i 18.00.

4.Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam po Mszach świętej wieczornych o godzinie 18.00, w środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godzinie 17.45.

5.W tym tygodniu, w środę 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6.Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Pamiętajmy także aby z Chrystusem w sercu zakończyć ten trudny, naznaczony pandemią Rok szkolny. Okazja do spowiedzi w tygodniu, pół godziny przed jedną i drugą Mszą Świętą wieczorną.

Zakończenie w szkole będzie miało miejsce 25 czerwca. Msza Święta w Kościele dla wszystkich dzieci w piątek o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszam.

7.Przyszła niedziela jest ostatnia niedzielą miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

8.Dziś ostatnia niedziela z Mszą Świętą o godzinie 15.30. W czasie wakacji tej Mszy Świętej nie będzie.

9.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Ogrodowej, numery 1, 2, 3, 4, 5 (Kościół) i numery 6, 9, 12  z ulicy Ogrodowej (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Marka

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: “Przeprawmy się na drugą stronę”. Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim. A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: “Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: “Milcz, ucisz się!” Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza. Wtedy rzekł do nich: “Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!” Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: “Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?”

Refleksja nad Słowem Bożym

Jezus – po wyborze Dwunastu – wie, że trzeba ich formować. Ich i wszystkich innych, którzy zaczynają za Nim iść. Dlatego czwarty rozdział Ewangelii wg św. Marka to ważne przypowieści: o siewcy, lampie, ziarnku gorczycy. Aby zrozumiano, czym jest słowo, które do nich kieruje, i jak rodzi się Królestwo Boże. A potem chwila prawdy, kiedy uczniowie mają się przeprawić na drugą stronę jeziora Genezaret. Przychodzi burza na jeziorze, a Jezus śpi. Jego spokój jednak nie udziela się uczniom, nie daje poczucia bezpieczeństwa. Odwrotnie – budzą Go z wyrzutem: nic Cię to nie obchodzi, że giniemy? Niewiele wciąż rozumieją, albo nic, z tego, co Jezus do nich mówił. Ucisza więc burzę i zadaje pytanie w tym rozdziale najważniejsze: Czemu się boicie? Odsłania ich brak wiary. A dla nas? Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?


Zapowiedzi przedmałżeńskie

(1) Marcin Dominik Cypcar, zamieszkały w Klimkówce, ulica Rzeczna, Parafia Świętego Michała Archanioła
i
Urszula Kocaj, zamieszkała w Iwoniczu, ulica Floriańska, Parafia Wszystkich Świętych.

(2) Maciej Gryzowski, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Świętego Michała Archanioła

Izabela Edyta Szajna, zamieszkała w Rymanowie Zdroju, ulica Spacerowa, Parafia Świętego Stanisława Biskupa.

(3) Mirosław Paweł Fornal, zamieszkały w Rudna Wielka, Parafia świętej Teresy od Dzieciątka Jezus 
i
Izabela Anna Krupa, zamieszkała w Rudna Wielka – Parafia świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, pochodząca z naszej Parafii, ulica Osiedlowa. 


Odeszli do wieczności

Jadwiga Kasperkowicz – zamieszkała ul. Zdrojowa 107


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na czerwiec

Ogólna:

W intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Diecezjalna różańcowa:

Za tych, którzy w tym roku przystępują do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania.