XVI Niedziela Zwykła

1.Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2.Dziś rozpoczynamy Tydzień Świętego Krzysztofa. Po wszystkich Mszach dziś błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. W związku z tym wydarzeniem zbiórka do puszek MIVA Polska, która wspiera Polskich Misjonarzy.

3.Msze Święte w tygodniu, w dni powszednie o godzinie o godzinie 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00. W środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek Msza Święta w Kościółku około godziny 10.00, po zakończonej adoracji i nabożeństwie.

4.Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Składka mszalna, zbierana przez Radę Parafialną, z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła .

5.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 29, 41, 43, 63 (Kościół) i numery 71, 73, 79  z ulicy Zdrojowej (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Marka

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.

Refleksja nad Słowem Bożym

Apostołowie są dla nas wzorem. Tak pięknie jest o nich napisane: „zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali”. Najbardziej naturalny ruch człowieka ku Bogu, jako odpowiedź na Jego ruch, na Jego obecność.

Po przeczytaniu tych słów, jakże nie zapytać: Jak jest z tym ruchem w moim życiu, z tym najbardziej naturalnym, bo dotyczącym modlitwy? Modlitwa jest spotkaniem. Czy każdy mój dzień kończę w taki sposób, że przychodzę do Chrystusa i mówię Mu o tym wszystkim, co było w moim życiu: co robiłem, co czyniłem, czego nauczałem? Najbardziej naturalny ruch, który robi chrześcijanin sam i we wspólnocie swojego domu i wszędzie tam, gdzie jest. Najbardziej naturalna odpowiedź na to wyjście Boga ku człowiekowi; odpowiedź, która decyduje o wszystkim, bo mówi, kim jestem. Czy żyję dla Chrystusa? Czy On mnie fascynuje? Czy od Niego się wszystkiego spodziewam? Czy na Niego zawsze liczę? Czy On jest moją opoką?

To jest kluczowe wezwanie, z jakim Bóg się do nas zwraca. Pyta: Co robisz z tym, że Ja tak bardzo wychodzę naprzeciw ciebie? Co robisz z darami, które ci ofiarowuję? Jak Mnie traktujesz? Czy jestem twoim pasterzem, czy może stawiasz na kogoś innego?


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich.


Intencje modlitewne na lipiec

Ogólna:

Abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Diecezjalna różańcowa:

Za wszystkich przebywających na emigracji, aby trwali w łączności z Kościołem przez celebrację Najświętszej Eucharystii.