Zbiórka do puszek na pomoc powodzianom

W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.
Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
Przewodniczący Episkopatu Polski w wystosowanym na tę okoliczność apelu prosi, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.

Zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, zostanie zorganizowana zbiórka funduszy, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.

Zbiórka do puszek, w naszej parafii będzie przeprowadzona w niedzielę, 1 sierpnia 2021 r.