Piknik Parafialny – 14.08.2021

Pierwszy Piknik Parafialny w Klimkówce przeszedł już do historii!

Jego głównym inicjatorem i sponsorem, był ks. proboszcz Bogdan Kielar, który swój zamiar ogłosił tuż po zakończeniu kolędy. Ze względu na pandemię trzeba było jednak nieco poczekać z jego organizacją.

Impreza została zorganizowana wspólnymi siłami grup działających przy parafii oraz parafian.

Pierwsi do prac w sobotni poranek przystąpili nasi panowie, którzy (pod czujnym okiem proboszcza), zajęli się przygotowaniem miejsca – ostatnie porządki, ławki, stoliki, ogniska stanęły w zaledwie 2 godziny!

Wszystkich przybyłych serdecznie powitał proboszcz parafii ks. Bogdan Kielar. Wyraził jednocześnie swoją radość z tak licznego udziału parafian i gości. Tradycyjnie piknik rozpoczęliśmy modlitwą.

Pogoda dopisała, mieszkańcy oraz przyjezdni goście także. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było coś dla ducha: wspólne śpiewy, w których prym wiodły tym razem panie, a wśród nich członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Było coś dla ciała: kiełbaska pieczona, przepyszne ciasta, przyniesione przez mieszkanki. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, wśród których najbardziej obleganą, do której trzeba było ustawić się w kolejce, był przejazd na koniku.

Ksiądz proboszcz oraz organizatorzy Dziękują wszystkim oraz każdemu z osobna za przybycie oraz wkład rzeczowy czy osobowy.

Łaskawego Boga prosimy by błogosławił plany i zamierzenia organizatorów, by dodał im sił do organizowania kolejnych rodzinnych pikników parafialnych.

Liczymy na to i wierzymy, że Piknik Parafialny na stałe wpisze się w kalendarzu wydarzeń w Klimkówce.

Galeria