XXIII Niedziela Zwykła

1.Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W środę 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godzinie 10 w Kościółku i o godzinie 17.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.45. Pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Dziś zbiórka do puszek, organizowana przez Caritas Polska i Caritas Archidiecezji Przemyskiej na rzecz uchodźców z Afganistanu i Iraku.

4. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu,  a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 259, 4, 6, 10 (Kościół) i z ulicy Zdrojowej, numery 12, 22, 24 (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Marka

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: “Effatha”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: “Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Dary wzroku i słuchu ułatwiają życie. Rozumiemy to wszyscy, dlatego zabiegamy o ich posiadanie. Ileż zawdzięczamy okulistom i laryngologom. Ale istnieje druga strona posiadania tych darów, to odpowiedzialność za ich właściwe wykorzystanie. O tym rzadko kto myśli. Niewielu ludzi dziękuje za słuch, a powinniśmy to czynić każdego dnia, i to wielokrotnie. Niewielu dziękuje za zdrowe oczy, niewielu też systematycznie kontroluje, do czego swych darów używa.

Gdy będziemy wchodzić do nieba, zostaniemy rozliczeni z wykorzystania daru słuchu i będzie można z dumą ukazać, jak wielkie bogactwo w sercu zostało zgromadzone właśnie dzięki tej bramie. Trzeba też pamiętać, że z każdego słowa zdamy rachunek.

Dziś wielu ludzi nie liczy się z Bogiem i wykorzystuje otrzymane od Niego dary wyłącznie do własnych celów. Dlatego prowadzą one do ich zguby, zamiast pomagać w ich rozwoju.

Warto się zastanowić nad bogactwem otrzymanych od Ojca Niebieskiego darów. Warto sprawdzić, w jakiej mierze i w jaki sposób z nich korzystamy.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1.Kamil Stokłosa, zamieszkały w Zręcinie, ulica Konopnickiej, Parafia Św. Stanisława biskupa i męczennika
i
Dominika Maria Penar, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia nasza

2.Paweł Damian Farbaniec , zamieszkały w Klimkówce , ulica Osiedlowa , Parafia nasza
i
Kinga Grażyna Kapała, zamieszkała w Krośnie, ulica Długa, Parafia N.S. Pana Jezusa – Turaszówka


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich.

W najbliższy wtorek o godzinie 16.30 spotkanie Rady Parafialnej przy starej plebanii.

W najbliższy czwartek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej.


Intencje modlitewne na wrzesień

Ogólna:

Abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Diecezjalna różańcowa:

Za rodziny chrześcijańskie, będące jako kościół domowy pierwszym miejscem wychowania dzieci i młodzieży.