Życzenia Noworoczne

“Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał egzaminy.

Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.

Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.

Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.

Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.

Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal”.

Drodzy Parafianie!

Rozpoczynamy Nowy Rok 2022. Nikt z nas nie wie, co przyniesie, aczkolwiek z kolejnym Początkiem wiążemy nowe nadzieje, plany, ambicje i postanowienia. Wkraczamy w Nowy Rok ufni w Bożą pomoc i Bożą obecność w naszych rodzinach i domach.

Życzę Wam poczucia bezpieczeństwa wypełnionego Bożym Błogosławieństwem, wiary w to co przed nami, odwagi by wyrazić siebie, nadziei rozpromieniającej każdy dzień i miłości, która nadaje wszystkiemu sens.

Życzę Wam, aby puste karty nowego kalendarza zapisywać wszelkiego rodzaju dobrem i umieć się tym dobrem dzielić z innymi.

Na koniec przyjmijcie wzruszające słowa błogosławieństwa zawarte w Starym Testamencie:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,

niech cię obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.

(Lb 6, 22-27)

Ksiądz Proboszcz Bogdan Kielar