I Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziś GORZKIE ŻALE, o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka z gorzkich żali, ofiary w kopertach, na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

2.W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16.30, a po jej zakończeniu Msza Święta.

3.Do piątku trwa Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli, o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i modlitwa o pokój. Nowenna – poniedziałek, wtorek, czwartek – godzina 16.45, środa – godzina 16.30, piątek, połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia – godzina 16.00.

4.Dziś zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie, uchodźcom wojennym, którzy przybywają do naszej Ojczyzny.

5.W zakrystii są do nabycia Paschaliki wielkanocne, które zapalimy w czasie śniadania wielkanocnego. Można także wziąć skarbonkę Caritas. Dochód ze skarbonek i Paschalików przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Przemyskiej, na pomoc najbiedniejszym i potrzebującym pomocy. Cena minimalna Paschalika 10 zł.

6.Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7.Za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu 13 marca będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami. Zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes.

8.We wtorek 8 marca obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. W swoich modlitwach polecajmy Matce Bożej wszystkie kobiety.

9.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Kasztanowej, numery 20, 22, 32, 38.

10.Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce informuje, że od 28 lutego do 14 marca 2022 roku trwają zapisy dzieci do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej  na rok szkolny 2022/ 2023. Wszystkie szczegóły na stronie internetowej szkoły.


Ewangelia według Świętego Łukasza

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: “Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem”. Odpowiedział mu Jezus: “Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”. Wówczas powiódł Go diabeł w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł do Niego: “Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje”. Lecz Jezus mu odrzekł: “Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Zawiódł Go też do Jerozolimy, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł do Niego: “Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, żeby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Lecz Jezus mu odparł: “Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Gdy diabeł dopełnił całego kuszenia, odstąpił od Niego do czasu.

Refleksja nad Słowem Bożym

W życiu Jezusa jest wiele momentów, kiedy udawał się na pustynię, aby nikt i nic nie zakłócało Mu modlitwy, spotkania z Bogiem. Pustynia jednocześnie fascynuje i budzi grozę, ale przede wszystkim jest czasem darowanym. Przeczuwali to wszyscy, którzy śladami swego Pana oddalali się od wspólnoty i udawali na „pustkowie”, by szukać Boga.

Jeśli ten czas jest dostatecznie długi, w naturalny sposób pojawi się głód. Zatęsknimy za świeżym chlebem i owocami, przyjaciółmi, prysznicem i wygodnym łóżkiem, pracą i pasjami, które pozostawiliśmy, bogactwem, jakiekolwiek by ono nie było, władzą, bo zwykle gdzieś jakąś mamy.

Jezus pokazuje, że ponad wszystkimi ważnymi ziemskimi sprawami jest Ktoś doskonalszy i ważniejszy. To Jego Ojciec, z którym spotykał się na pustyni.

Przez okres Wielkiego Postu pozwólmy sobie choć na chwilę udać się na „miejsce pustynne”, by w oddaleniu od codziennych zajęć spotkać Boga.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Mariusz Józef Węgrzyn, zamieszkały w Miejscu Piastowym, ulica Księdza Markiewicza, Parafia Nawiedzenia NMP

i

Katarzyna Barbara Korzec, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Św. Michała Archanioła


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

W czwartek po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej


Intencje modlitewne na marzec

Ogólna:

Abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.

Diecezjalna różańcowa:

O nawrócenie i duchową przemianę w okresie Wielkiego Postu.