Niedziela Palmowa

1.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd poświęcenia palm. Na Mszy o godzinie 9.15 uroczysta procesja z palmami.

2. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał i czynił lepszymi. Wielu z nas skorzystało już z Sakramentu Pokuty. Spowiedź parafialna, jutro w poniedziałek od godziny 14.00 do 17.30, z przerwą od godziny 15.30 do 16.00.

3. Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie, od poniedziałku do środy o godzinie 18.00, od czwartku Liturgia Triduum o godzinie 18.00.

4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godzinie 18.00. Po skończonej Mszy Świętej Pan Jezus będzie w Ciemnicy. W naszym Kościele Ciemnicą będzie Tabernakulum naszego Kościoła, gdzie do godziny 22 będziemy mogli adorować Pana Jezusa. Po skończonej Liturgii, około godziny 19.15 adorację będzie prowadziła Akcja Katolicka.

5.W Wielki Piątek Kościół będzie otwarty od godzinie 8.00. Adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, który w naszym Kościele będzie przy Ołtarzu Głównym i adoracja do godziny 23. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa lekkie i post od pokarmów mięsnych.

 Proszę Straż Pożarną o podjęcie adoracji przy Bożym Grobie.

O godzinie 9.00 tradycyjna Droga Krzyżowa, z Kościółka do Kościoła, w czasie której przyniesiemy nasz cudowny Krzyż, który później będziemy adorować. W Wielki Piątek chorych, starszych, którzy nie wezmą udziału w Drodze Krzyżowej proszę o indywidualne odprawienie Drogi Krzyżowej w Kościele albo w domu

6. W Wielką Sobotę Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 i do godziny 18.00 będzie trwać adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Będzie także wystawiony Krzyż, który adorujemy. Ofiary od Krzyża przekazane będą na rzecz Ziemi Świętej. Wigilia Paschalna godz. 18.00 wieczorem. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracji Najświętszego Sakramentu już nie ma.

W Wielką Sobotę, do południa – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

– w Kościele o godzinie 9.00, 10.00, 11.00  i 12.00.

7. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania pańskiego godz. 6.00 (rezurekcja), 9.15, 11.00. Nie ma mszy św. po południu. W czasie Mszy o godzinie 6.00 procesja trzy razy dookoła Kościoła, będzie odśpiewanie uroczystego Ciebie Boga wysławiamy i Uroczyste błogosławieństwo.

8. Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny godz. 7.30, 9.15, 11.00. Nie będzie mszy Świętej po południu.

9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na poniedziałek na godzinę 8.00 prosimy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 14, 20, 38, a na środę, na godzinę 18.30  zapraszamy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 34, 46, 58.


Ewangelia Na Niedzielę Palmową (Męka Pańska)

(Łk 22,14-23,56)

Refleksja nad Słowem Bożym

Liturgię słowa w Niedzielę Palmową kończy czytanie opisu męki Pańskiej. W tym roku pochodzi ono z Ewangelii wg św. Łukasza. Po Mszy świętej wrócimy dziś do naszych domów w poważnym nastroju, mając w sercu los Jezusa. Choć tłumy witały Go entuzjastycznie, to jednak On wiedział, że była to radość bardzo powierzchowna. Jego w Jerozolimie czekają królewskie szaty, królewska korona i tron. Szaty jednak będą szydercze, korona cierniowa, a tronem będzie drzewo krzyża. Dzisiejsza Ewangelia zarysowuje nam program na najbliższe dni. Warto przeżywać je świadomie i czuć się duchowo blisko Jezusa, wchodząc we wszystkie wydarzenia począwszy od namaszczenia w Betanii, a na śmierci krzyżowej kończąc. Syn Boży spotkał na swojej ostatniej drodze wiele dobra, ale jeszcze więcej zła i niewdzięczności. Pokazał jednak chrześcijanom wszystkich czasów, że na tej trudnej drodze można w pełni oddać swoje życie Bogu, który jest miłością, ale również sprawiedliwością i prawdą. Dlatego właśnie nie musimy poniżać się do poziomu ludzi złych i niesprawiedliwych, nie musimy szukać własnej sprawiedliwości i zemsty. Możemy zachować w swoich sercach płomień miłości, być dziećmi Bożymi. To niezwykle ważne w czasach, kiedy widzimy tyle ludzkiej krzywdy.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na kwiecień

Ogólna:

Aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Diecezjalna różańcowa:

Za przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych.