Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.Msze Święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: o godzinie 6.00, 9.15, 11.00. Nie ma Mszy o godzinie 15.30.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.15 i 11.00. Nie ma Mszy o godzinie 15.30. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim za udział w tych nabożeństwach i za łączność duchową w naszych Rodzinach przez transmisje internetowe i wspólne przeżywanie tych wydarzeń Paschy. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia o godzinie 7.30, 9.15, 11.00 i 15.30. Wtedy także rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, zbiórka do puszek na Caritas, wspierające biednych i potrzebujących.

5. Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie o godzinie 18.00. Z racji Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed Mszą Świętą będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę Koronka o godzinie 17.30. We wtorek dodatkowa Msza o godzinie 17.00, a w sobotę Msza Święta ślubna o godzinie 15.00.

6. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

7. W środę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszam rodziców młodzieży klas VIII, na spotkanie organizacyjne przed Sakramentem Bierzmowania, który odbędzie się 19 maja.

8. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Księdza Waisa, numery 1, 3, 5, 10.

9.Burmistrz Gminy Rymanów zwołuje zebranie sprawozdawczo – wyborcze – uzupełniające do Rady Sołeckiej wsi Klimkówka, które odbędzie się 24 kwietnia (niedziela) o godzinie 11.45 w Sali Domu Ludowego. Zebraniu przewodniczył będzie Sołtys Wsi Klimkówka.


Ewangelia według Świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Refleksja nad Słowem Bożym

Św. Jan Ewangelista przedstawia Marię Magdalenę jako samotnego świadka pustego grobu. Zawiadomiła ona Apostołów o tym, co widziała. Przedstawiła to jednak w formie, która była jej interpretacją wydarzeń. Nie znalazła zwłok Jezusa, jednak jedyne, co przyszło jej do głowy, to fakt ich wykradzenia i ukrycia. Nie od razu odkryła, że ten bolesny dla niej widok, jaki zobaczyła w grobie, niesie nadzieję i oznacza wielką radość. Ona widziała pierwsza, ale jako o tym, który uwierzył, mówi się o anonimowym uczniu, który wraz z Piotrem poszedł do grobu. Może to być na pierwszy rzut oka dziwne, że nie poznajemy imienia tego, kto pierwszy pojął, co oznacza brak ciała Jezusa w grobie, ale dzięki temu staje się on dla nas bliższy, możemy się z nim łatwiej utożsamić. Uczymy się od niego, jak stopniowo wchodzić w tajemnicę pustego grobu.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na kwiecień

Ogólna:

Aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Diecezjalna różańcowa:

Za przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych.