III  Niedziela Wielkanocy 

1.Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury Słowa Bożego, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca , po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Rozpoczął się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W naszym Kościele majówka o godzinie 17.30, bezpośrednio po niej Msza Święta. W środy nabożeństwo maryjne łączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Tym tygodniu dodatkowe Msze Święte, w poniedziałek, tu w Kościele o godzinie 17.00 za maturzystów, a w sobotę, w Kościółku o godzinie 15.00 w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, z racji ich Patrona Świętego Floriana.

5. We wtorek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej Parafii to także Dzień Odpustu w Kościółku. Msza Święta odpustowa w Kościółku o godzinie 11.00. W tym dniu także Msze Święte w Kościele parafialnym o godzinie 7.30 i 9.15. Nie będzie Mszy o godzinie 15.30.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed nabożeństwem majowym i Mszą Świętą, w czwartek spowiedź dzieci od godziny 16.45 do 17.30, a w piątek od godziny 16.45 do 17.30 dorosłych. Zgłoszonych chorym pierwszo piątkowych odwiedzę w środę – dół Parafii, od godziny 7.30, w piątek – góra Parafii, także od godziny 7.30.

-w pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godzinie 17.00, prowadzony przez Akcję Katolicką.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w Kościółku:

– w środę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy i Litania do Krzyża Świętego, a następnie Msza około  godziny 10.00

– w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy, Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta około godziny 10.00.

– w niedzielę Msza Święta w Kościółku o godzinie 11.00. Nie będzie wtedy Mszy o 11 w Kościele parafialnym. Mszę w Kościele głównym pozostają 7.30, 9.15 i 15.30.

Uwaga !!!! Mszy Świętej w Kościółku o godzinie 11.00, nie będzie w niedzielę 15 i 22 maja, ze względu na Uroczystości, które wtedy przeżywać będziemy w Kościele parafialnym – Pierwsza Komunia Święta i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej .

ponadto Kościółek będzie otwierany zawsze rano, każdego dnia  i będzie możliwość modlitwy indywidualnej dla wszystkich chętnych.

8. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.

9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy do Kościoła, wiernych z ulicy Księdza Waisa, numery 18, 21, 29, 31. A do Kościółka wiernych, z ulicy Księdza Waisa, numery 43 i 49 oraz z ulicy Kwiatowej, numery 1 i 3.

10 Próby dla dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Świętej:

– 5 maj – czwartek,

– 6 maj – piątek,

– 9 maj – poniedziałek,

– 12 maj – czwartek (generalna).


Ewangelia według Świętego Jana

Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.

A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?»

Odpowiedzieli Mu: «Nie».

On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.

Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: «To jest Pan!» Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę – był bowiem prawie nagi – i rzucił się wpław do jeziora. Pozostali uczniowie przypłynęli łódką, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko – tylko około dwustu łokci.

A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli rozłożone ognisko, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: «Przynieście jeszcze ryb, które teraz złowiliście». Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć nie rozerwała się. Rzekł do nich Jezus: «Chodźcie, posilcie się!» Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: «Kto Ty jesteś?», bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im – podobnie i rybę.

To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.

Refleksja nad Słowem Bożym

Uczniowie po męce i śmierci Jezusa powrócili do swoich zwykłych zajęć. Jednak spotkanie ze Zmartwychwstałym odmienia ich – stają się apostołami głoszącymi Jezusa wszystkim ludziom.

Wiemy, że uczniami Jezusa XXI wieku jesteśmy my oraz nasi bracia i siostry w wierze. Dziś ten posiłek Jezus przygotowuje na Mszy św. On sam tu nas poucza – dziś mówi o tym, że darzy nas uzdrowieniami z naszych słabości duchowych i cielesnych. On daje radość i pełnię szczęścia. Jezus jest zawsze z nami. Nawet gdy jesteśmy na wygnaniu i obczyźnie – jak św. Jan na wyspie Patmos – Jezus jest z nami. On nas umacnia i karmi swoim słowem i Ciałem Eucharystycznym.

Do tej radości dodajmy też nadzieję. Jezus zna nasze kłopoty i problemy. Są ludzie – Jego uczniowie – którzy pracują i nic nie mają! (Uczniowie pracowali całą noc i nic nie ułowili). On zna nieraz tragiczne położenie ludzi bezrobotnych i biednych. Jest ich niestety sporo w naszej ojczyźnie i na świecie. Ale nie są oni sami. Jezus mówi do nich tak jak do uczniów nad Jeziorem: „Zarzuć sieć na prawą stronę”. Zdaje się zachęcać i podnosić na duchu: „Nie poddawaj się, spróbuj jeszcze raz, poszukaj w tym przedsiębiorstwie czy firmie, nie zniechęcaj się – jestem obok ciebie”.

Jakże wielką nadzieję rodzi w człowieku poczucie, że ktoś o nim myśli w tym momencie, w tej chwili. A właśnie o nas, modlących się tu, myśli Bóg! On jest z nami, On nas wspomaga.

Starajmy się zatem rozkrzewiać naszą nadzieję. Budujmy wiarę w sercach innych ludzi. Pracujmy wytrwale i szukajmy tego, co dla nas przygotował Pan. Na Jezusie nigdy się nie zawiedziemy!


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Daniel Stanisz, zamieszkały w Lubatówce, Parafia NMP Matki Kościoła i

Weronika Katarzyna Jurczak, zamieszkała w Klimkówce, Parafia św. Michała Archanioła

2. Mateusz Rygiel, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia św. Michała Archanioła i

Karolina Ząbik, zamieszkała w Krościenku Wyżnym, ulica Południowa, Parafia Świętego Marcina


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie

Diecezjalna różańcowa:

O święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej.