IV  Niedziela Wielkanocy 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Przeżywamy miesiąc maj. W naszym Kościele majówka, w dni powszednie będzie o godzinie 17.30, bezpośrednio po niej Msza Święta. W środy nabożeństwo maryjne łączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  3. Jutro Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Jest to zarazem dzień imienin naszego Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka, którego we wrześniu, dwa lata temu gościliśmy w naszej Parafii, w czasie wizytacji kanonicznej. Osobę solenizanta otoczmy naszą modlitwą.
  4. W przyszłą niedzielę 15 maja, w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, grupa dzieci  klas III po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Dwa dni wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą, dzieci także po raz pierwszy uklękną przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Spowiedź Święta w piątek 13 maja, od godziny 16.45 do 17.30.
    Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.
  5. W przyszłą niedzielę 15 maja i kolejną 22 maja nie będzie Mszy Świętej w Kościółku o godzinie 11.00.
  6. W tym tygodniu spotkania w Kościele:

– dla dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej – poniedziałek, czwartek po nabożeństwie majowym i Mszy Świętej

– dla dzieci klas IV, rocznicowych I Komunii Świętej – we wtorek i piątek po nabożeństwie majowym i Mszy Świętej

– w piątek na nabożeństwo majowe i potem na Mszę Świętą zapraszam młodzież, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. W czasie Mszy odnowią przyrzeczenia abstynenckie.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy rodziców dzieci klas II (Kościół) i z ulicy Kwiatowej, numery 6, 10, 14 (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”

Refleksja nad Słowem Bożym

Przyczyną wielu beznadziejnych sytuacji jest zagubienie w lansowanych obecnie przez media sposobach na życie. Toczy się bowiem nieustanna walka o człowieka. Jest to walka o sumienie współczesnego konsumenta. Popatrzmy na reklamy epatujące dwuznacznością. Dlatego też słowa Chrystusa: „nikt nie wyrwie ich z mojej ręki” tchną ogromną nadzieją. Bóg także walczy o człowieka, nieustannie czuwając i ostrzegając go w jego sumieniu. Można więc powiedzieć, że człowiek wierzący i nasłuchujący głosu Boga może się czuć bezpieczny.

Jezus daje świadectwo o swoim Ojcu, mówiąc: „Ojciec mój jest większy od wszystkich”. Te słowa wskazują w szczególny sposób na wszechmoc Boga, ale równocześnie na Bożą opatrzność. W sytuacjach beznadziejnych wiara w tę opiekę Boga staje się oparciem i nadzieją.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Daniel Stanisz, zamieszkały w Lubatówce, Parafia NMP Matki Kościoła

i

Weronika Katarzyna Jurczak, zamieszkała w Klimkówce, Parafia św. Michała Archanioła

2. Mateusz Rygiel, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia św. Michała Archanioła

i

Karolina Ząbik, zamieszkała w Krościenku Wyżnym, ulica Południowa, Parafia Świętego Marcina

3. Karol Bucior, zamieszkały w Biłgoraju, ulica Krzeszowska, Parafia Św. Marii Magdaleny

i

Ewa Beata Wais, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Św. Michała Archanioła


Odeszli do wieczności

Paweł Jan Garbowski – 16.06.1979 – 03.05.2022, zamieszkały w Iwoniczu-Zdroju, pochodzący z Parafii Klimkówka.


Spotkania grup duszpasterskich

W czwartek po nabożeństwie majowym i Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie

Diecezjalna różańcowa:

O święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej.