V  Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Grupa 10 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Przez cały tydzień będzie wraz z rodzicami przeżywała Biały Tydzień, swoje dziękczynienie za dar Jezusa przyjętego do swego serca.

Lista dzieci :

Barud Julia, Gazda Mikołaj, Jakubowicz Aleksander, Kielar Mikołaj, Klara Lena, Leśniak Sylwester, Macnar Wiktoria, Penar Stanisław, Śliwecka Maja, Turek Katarzyna.

  1. W przyszłą niedzielę 22 maja, na Mszy o godzinie 11.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV.
  2. W miesiącu maju szczególnie czcimy NMP Loretańską na nabożeństwach majowych. W Kościele parafialnym nabożeństwo o godzinie 17.30. W czwartek Litania do Matki Bożej o godzinie 16.00, po niej około godziny 16.20 Msza Święta.
  3. W czwartek 19 maja grupa młodzieży z klas VIII, w Iwoniczu Zdroju, na Mszy Świętej o godzinie 18.00, przyjmie z rąk Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka Sakrament Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodzin w środę od godziny 16.45 do 17.30. Spowiedź także zawsze pół godziny przed nabożeństwem.

Lista Młodzieży :

Barć Magdalena, Cypcar Paulina, Dworzańska Patrycja, Grysztar Wiktoria, Józefowicz Maciej, Juź Szymon, Kasperkowicz Zuzanna, Kuś Szymon, Łopuszański Bartosz, Parylak Paweł, Penar Mateusz, Rozborski Kacper, Słowik Hubert, Sołtysik Natalia, Stapińska Sandra, Szot Tymoteusz, Szymańska Emilia, Wiernusz Mateusz, Wilusz Zuzanna, Wrona Antoni, Szarowska Zuzanna, Garbowski Sebastian.

  1. W tym tygodniu spotkania, próby w Kościele :

– dzieci klas IV ( rocznica I Komunii Świętej ) –  piątek  po Mszy Świętej

  1. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Parafie biedne i potrzebujące wsparcia, z naszej Archidiecezji.
  2. W przyszłą niedzielę 22 maja, z racji Uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, nie będzie jeszcze Mszy Świętej w Kościółku, o godzinie 11.00.
  3. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Kwiatowej, numer 26 i z ulicy Słonecznej, numery 2, 11, 12  (Kościół) oraz z ulicy Słonecznej, numery  14, 28, 30  (Kościółek).

Ewangelia według Świętego Jana

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Jeszcze nie możemy pójść tam, gdzie Jezus. Jeszcze do Niego nie dorastamy. Jesteśmy zbyt słabi, zbyt grzeszni, zbyt uwikłani w sprawy tego świata. Rozumiemy zaledwie nikłą część z tego, co przekazuje nam o swoim i naszym Ojcu. Jednak Jezus widzi nie tylko nasz obecny stan, ale i ten, do którego chce nas doprowadzić. Widzi w nas dzieci, które niewiele potrafią i rozumieją, ale szukają i chcą się uczyć. Przemawia z ciepłem i dobrocią, wskazując drogę miłości, która z czasem upodobni nas do Niego i pozwoli wejść do Jego królestwa. Wszystko jest możliwe – jeśli tylko nie wyjdziemy z orbity Jego działania, jak Judasz z Wieczernika.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Karol Bucior, zamieszkały w Biłgoraju, ulica Krzeszowska, Parafia Św. Marii Magdaleny

i

Ewa Beata Wais, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Św. Michała Archanioła


Odeszli do wieczności

Adam Władysław Kasperkowicz – 9.03.1973 -10.05.2022, zamieszkały ul. Zdrojowa 358. 


Spotkania grup duszpasterskich

Grupa Świętego Michała Archanioła – wtorek po Mszy Świętej


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie

Diecezjalna różańcowa:

O święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej.