VI  Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą Pierwszą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (tzw. Dni Krzyżowe). Prośmy Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  3. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny połączone z nabożeństwem majowym.
  4. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele o godzinie 17.30. Po majówce Msza Święta około godziny 17.50.
  5. W przyszłą niedzielę 29 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej Archidiecezji to dzień święceń diakonatu, polecamy ich Panu Bogu i Matce Bożej.
  6. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.
  7. Jutro, w poniedziałek po Mszy Świętej, w Kościele spotkanie Rady Parafialnej (wszystkich rejonowych).
  8. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Słonecznej, numery 32, 38, 44, 46 (Kościół) oraz z ulicy Słonecznej, numery 48, 50 (Kościółek).
  9. Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za dar ołtarza, który został podarowany przez dzieci I Komunijne, dzieci rocznicowe i młodzież, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Z ofiar złożonych na ten cel został zakupiony nowy chodnik do Kościoła. 

Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Miłość, która jest motywem przewodnim pism św. Jana, ma wiele twarzy. Dzisiaj Chrystus przedstawia nam kilka z nich.

Posłuszeństwo. Jest ono bardzo ważnym dowodem miłości. To ono otwiera drogę do poznania Ojca, do zaproszenia Go do swojego serca. Człowiek posłuszny Bożej nauce otwiera dla Niego swoje drzwi, chce, aby był obecny w jego życiu.

Pamięć. Jeżeli kochamy, to pamiętamy i chcemy tę pamięć pielęgnować. Miłość Jezusa to przechowywanie Jego nauki, Jego działalności. Nie chodzi jednak o samo pamiętanie, ale także o próbę ciągłego zrozumienia tego, co przechowujemy. Pomocnikiem w tym jest Duch Święty.

Pokój. Serce wypełnione miłością jest sercem pełnym pokoju. Sam pokój to nie tyle nieobecność problemów i strapień, co raczej ciągłe dążenie do dobra. To pokój inny niż ten, którego szukamy na świecie. On także jest owocem miłości.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności

Bożena Fedio -11.09.1965 -14.05.2022, zamieszkała ulica Zdrojowa 70


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie

Diecezjalna różańcowa:

O święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej.