XXIX  Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj obchodzimy 22 Dzień Papieski, a także 16 października wspominamy 44 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed Mszami dziś zbiórka – kwesta na ten cel.

2.Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcam do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Chorych, starszych zapraszam do wspólnego odmawiania różańca, z całą naszą Wspólnotą, przez transmisję na żywo. Nabożeństwa październikowe o godzinie 16.30, po nich Msza Święta.

3.Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, za tydzień także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pomyślmy w tych dniach o uporządkowaniu Cmentarza, grobów naszych bliskich. Na stoliku znajdują się karteczki wypominkowe, które po wypełnieniu składamy w zakrystii, gdzie dowiemy się w jakie dni będą w listopadzie modlitwy za zmarłych, których będziemy polecali w tym szczególnym nabożeństwie.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery numery 224, 228, 134, 136 (Kościół) i z ulicy Zdrojowej, numery 244, 250 (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: “W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: “Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Czego chce nas nauczyć Jezus? Sądzę, że chce nas nauczyć, abyśmy zbyt szybko nie rezygnowali z tego, co wydaje się niemożliwe. Chce nam powiedzieć, żebyśmy obok ludzkich kalkulacji zrobili miejsce dla Boga. Wtedy może się okazać, że to, co według wielu jest niewykonalne, jest do zrobienia, choć czasem może być trudno. Ksiądz Jan Twardowski mawiał, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli wydaje się nam, że mamy zamknięte drzwi, to Bóg jeszcze otwiera okno. Ludzka logika kończy się na drzwiach, a warto pomyśleć też o oknie, czyli zrobić miejsce dla Boga.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

We wtorek spotkanie Grupy Świętego Michała Archanioła, po nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej, wyjazd do Miejsca Piastowego.


Intencje modlitewne na październik

Ogólna:

Aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Diecezjalna różańcowa:

Za uczestników nabożeństw różańcowych, aby przez rozważanie tajemnic życia Pana Jezusa i Jego Matki postąpili na drodze dojrzałości chrześcijańskiej.