XXXI  Niedziela Zwykła – Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

1.Dzisiejsza niedziela Uroczystość  Poświęcenia Kościoła Własnego niech będzie także dziękczynieniem za naszą Świątynię parafialną, za nasz Kościółek i tych wszystkich, którzy przez lata, dziś i kiedyś, troszczyli się i troszczą o Jej piękno.

2. Jutro ostatnie nabożeństwo październikowe, zapraszam na godzinę 16.30, po nim Msza Święta. 

3. We wtorek 1 Listopada będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień tych wszystkich, którzy są już w niebie i wspomagają nas w drodze do Nieba. Msze Święte w naszej Parafii, w Kościele o godzinie 7.30 i 9.15. O godzinie 11.00 Msza Święta w Kaplicy Cmentarnej, po której procesja po naszym Cmentarzu, z pięcioma stacjami. Mszy Świętej o godzinie 15.30 nie będzie.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie kwesta na Cmentarzu, na rzecz powiększeniem naszego cmentarza, zrobienia alejki w nowej części.

5. W środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej parafii będą sprawowane Msze Święte o godzinie 7.00, 16.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.45.

6. W miesiącu listopadzie możemy zyskiwać odpusty. Odpust zupełny można zyskać w dniach od 1 do 8 listopada, w pozostałe dni odpust cząstkowy. Odpust mogą zyskać ci, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

7. Od czwartku rozpoczynamy wypominki, modlitwę za zmarłych z naszych rodzin, parafii, tych wszystkich, którzy żyli pośród nas i poprzedzili nas w drodze do nieba. Modlitwy te będą o godzinie 16.30. Po skończonych wypominkach Msza Święta około godziny 16.50.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Spowiedź Święta na pierwszy piątek zawsze pół godziny przed Mszą Świętą, spowiedź dzieci w czwartek od godziny 15.45 do 16.30. Spowiedź w piątek dla starszych i pracujących od godziny 15.45 do 16.30. Zgłoszonych chorych odwiedzę w środę, od godziny 7.30 (po skończonej Mszy) – dół Parafii do mostu i w piątek, od godziny 7.30, od mostu, do końca.

– różaniec pierwszo sobotni prowadzony przez Akcję Katolicką o godzinie 16.00.

– w przyszłą niedzielę 6 listopada, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli, zbierana przez Radę Parafialną, na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

10. Dziś ostatnia niedziele z Mszą Świętą w Kościółku o godzinie 11. W tygodniu także nie będzie już Mszy Świętych, w środę i piątek o godzinie 10.00. Od przyszłej niedzieli Msze Święte o godzinie o 11.00, w Kościele parafialnym.

11. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery numery 304, 306, 320, 328 (Kościół) i z ulicy Zdrojowej, numery 334, 336, 340 (Kościółek).


Ewangelia na Niedzielę Święto Poświęcenia Kościoła Własnego          
(jedna z możliwych Ewangelii )

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A pewien człowiek, imieniem Zacheusz, który był zwierzchnikiem celników i był bardzo bogaty, chciał koniecznie zobaczyć Jezusa, któż to jest, ale sam nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę».

Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie».

Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło».

Refleksja nad Słowem Bożym

Kościół z kamienia jest tym uprzywilejowanym miejscem, gdzie Jezus podnosi na nas swoje oczy i mówi: „Dziś muszę zatrzymać się w twoim domu”. Zejdźmy z naszych pełnych pychy sykomor przyjemności, wirtualności, mrzonek i pokornie przyjmijmy Pana z radością. „Dziś zbawienie staje się udziałem twojego domu”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na listopad

Ogólna:

Aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Diecezjalna różańcowa:

O łaską nieba dla zmarłych z naszych rodzin i wspólnot.