I Niedziela Adwentu

1.  Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który ma podwójny charakter: najpierw nasza uwaga jest skierowana na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów, a później na przygotowania nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Chcąc dobrze przygotować się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem podejmujemy różne dobre uczynki. Jest okazja aby w Adwencie podjąć dobrowolną abstynencję. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2022/2023.

2. Dziś w naszej Wspólnocie gościmy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek, które przybliżają nam postać Sługi Bożej Matki Anny Kaworek, której 150 rocznicę urodzin w tym roku obchodzimy, oczekując wyniesienia Jej jako błogosławionej na Ołtarze.

3. Od jutra (27  listopad) rozpoczynamy Msze Święte roratnie. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 17.00. Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcam dzieci, młodzież, dorosłych do przychodzenia z lampionami już od poniedziałku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Spowiedź Święta na pierwszy piątek zawsze pół godziny przed Mszą Świętą, spowiedź dzieci w czwartek od godziny 16.15 do 17.00. Spowiedź w piątek dla starszych i pracujących od godziny 16.15 do 16.45. Zgłoszonych chorych odwiedzę w środę, od godziny 7.30 – dół Parafii do mostu i w piątek, od godziny 7.30, od mostu, do końca.

Proszę zgłaszać także chorych, których odwiedzam przed Świętami.

– różaniec pierwszo sobotni prowadzony przez Akcję Katolicką o godzinie 16.30

– w przyszłą niedzielę 4 grudnia, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych

5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, na potrzeby naszej Parafii i Kościoła, składka mszalna z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. W zakrystii są do nabycia wigilijne Świece Caritas (dochód na potrzebujących) i opłatki bożonarodzeniowe (dochód na opłatę usług Pana Organisty w naszej Parafii).

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Zdrojowej, numery 380, 386, 386A, 388.

Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

Chrystus w Ewangelii przypomina mądrego ojca rodziny. Kimś takim jest Noe, który budował dom według koncepcji Boga, a nie swojej. Na trudny czas taką koncepcją była arka, statek, który miał ocalić część stworzenia przed wodami potopu. Oto model naszej mądrości. Tylko Jezus zna jutro naszej rodziny i całego świata. Tylko On ma dobrą koncepcję naszego rodzinnego szczęścia.

Intencje modlitewne na listopad

Aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

O łaską nieba dla zmarłych z naszych rodzin i wspólnot.