ŻYCZENIA NOWOROCZNE

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą,

Niech Cię obdarzy swą łaską,

Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze

i niech Cię obdarzy pokojem.”

Minął kolejny rok. Nowy Rok 2023 – niesie ze sobą nadzieję na lepsze jutro. Wzajemnie życzymy sobie zdrowia, spokoju i pomyślności.

I choć dzisiaj, na początku kolejnego etapu naszej życiowej wędrówki, w niejednym sercu rodzą się pytania o jutro – przyszłość, zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy czego pragnie życzyć nam Bóg. Bo przeszłości nikt już nie wróci, tylko Bóg,  w swoim wielkim miłosierdziu,  może przebaczyć wszystko to, co wyszło nam źle.

Darem, na Nowy Rok, którego potrzeba nam najbardziej, to Boże błogosławieństwo. Ono przychodzi zawsze, gdy wzywamy Bożego imienia. Boże błogosławieństwo to miłość, to łaska Bożej opieki, to pokój serca, to inaczej szczęście. Boże błogosławieństwo to wreszcie sam Bóg, obecny przy nas w dobrej i złej doli.

Dlatego najpiękniejszymi życzeniami, jakie z głębi serca pragnę złożyć wszystkim Parafianom i naszym Gościom na Nowy Rok, to życzenia Bożego błogosławieństwa.

Z darem modlitwy – Ksiądz Bogdan Kielar