Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Ta niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej.

2. Dzisiejsza niedziela stanowi okazję do przypomnienia spraw związanych z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego w naszej parafii. Chrzest w sposób uroczysty udzielany w  niedzielę każdego miesiąca na Mszy świętej. W ważnych powodach chrzest udzielany jest poza Mszą Świętą, po uzgodnieniu terminu w kancelarii parafialnej. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące wiarę chrześcijańską, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.

 3. Msze Święte w tym tygodniu będą odprawione o godzinie 17.00.

4. Dziś kolejna Kolęda na Mszy o godzinie 9.15 – III Rejon – ulica Zdrojowa, prawa strona (idąc od Iwonicza – Zdroju), od nowego mostu do Kościoła, ulica Kwiatowa  i ulica Księdza Kazimierza Waisa, a za tydzień  15 stycznia Kolęda – Rejon IV – ulica Zdrojowa od Kościoła (obie strony) do Sklepu Centrum i ulica Rzeczna . Zapraszam .

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Osiedlowej, numery 75a ,87 ,97.


Ewangelia według Świętego Mateusza    

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: “To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?” Jezus mu odpowiedział: “Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: “Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Czy wszyscy znamy dokładną datę swego chrztu? To był największy dzień w naszym życiu!


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności 


Spotkania grup duszpasterskich

W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.


Intencje modlitewne na styczeń

Ogólna:

Aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym ludziom młodym.

Diecezjalna różańcowa:

O dar pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie.