V Niedziela Zwykła

1. W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.8.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. W tym dniu nie będzie już Mszy o godzinie 17.00. Odpust parafialny w Iwoniczu Zdroju o godzinie 11.00.

2. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.

3. Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie o godzinie 17.00, w sobotę o godzinie 8.00.

4. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 9.00 zapraszamy wiernych z ulicy Osiedlowej, numery 28, 34 i z ulicy Kasztanowej, numery 15, 19, 23.

Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Wielu narzeka, że tak wiele jest zła wokół, że nic nie da się zrobić. Gdyby spojrzeć na wątłe światło w ciemności, albo na zwykłą świeczkę zapaloną w mroku nocy zrozumiemy jak wystarczająco oświetla drogę idącym. Tak niewielka ilość soli nadaje smak potrawom. Dlatego niewielu chrześcijan potrzeba, by oświetlić drogę innym. To my mamy być światłem i solą nie zrażając się tym, że jesteśmy mali i słabi. Powinniśmy jednak być otwarci na Ducha Świętego i przejrzyści, aby światło Jezusa oświetlało świat.

Możemy sobie zadać kilka pytań, aby zrobić taki rachunek sumienia z bycia uczniem Jezusa.

Czy w życiu osobistym polegamy na własnych siłach, czy na Bogu?

Czy mówimy innym o przebaczeniu, kiedy sami podtrzymujemy urazy i niechęć do bliźnich?

Czy możemy zachęcać do modlitwy kogokolwiek, jeśli lekceważymy ją w naszym życiu?

Czy głosząc Jezusa ubogiego sami umiemy się dzielić?

Czy możemy mówić o czystości, gdy sami mamy nieczyste pragnienia?

Czy budujemy jedność we wspólnocie Kościoła?

Czy oczekujemy wdzięczności w formie ludzkiego uczucia, przywiązania, pochwał, darów?

Czy słabości innych budzą w nas współczucie, czy też jesteśmy „prorokami zła”, wytykającymi innym ich błędy?

Czy szukamy spotkania z ludźmi, czy izolacji?

Czy jesteśmy szczerzy i otwarci?

Czy przyznajemy się do naszych błędów i grzechów?

Jaka jest nasza postawa wobec cierpienia swojego i innych?

Co dzisiaj możemy powiedzieć Jezusowi o świadectwie swojego życia dawanym Jego Ewangelii?

W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

Intencje modlitewne na luty

Aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

O nowe powołania do życia konsekrowanego w Kościele.