I Niedziela Wielkiego Postu  

1.Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godzinie 15.00. Składka z gorzkich żali, ofiary w kopertach, na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Transmisja na żywo, dla tych którzy nie mogą być na nabożeństwach w Kościele, na naszej stronie internetowej.

2.Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

3.W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek, sobota i niedziela miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, szczególnie z naszej Parafii.

zgłoszonych chorych odwiedzę w środę, dół Parafii, od godziny 7.30 i w piątek górę Parafii, od godziny 7.30. Spowiedź Święta w piątek od godziny 15.45  do 16.30. Spowiedź dzieci w czwartek od godziny 16.15 do 17.00. Ze spowiedzi możemy zawsze skorzystać, pół godziny przed Mszą Świętą.

– w pierwszą sobotę miesiąca, różaniec pierwszo sobotni o godzinie 16.30

– w przyszłą niedzielę, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych 

4.Dziś ostatnia Niedziela miesiąca. Składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

5. Za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu 5 marca będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami. Zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes.

6.W przyszłą niedzielę także na Mszy o godzinie 9.15 modlić się będziemy za św.p. Księdza Prałata Kazimierza Pańczyszyna, z okazji Jego imienin. Niech dobry Bóg obdarzy Go chwałą zbawionych.

7.W zakrystii są do nabycia Paschaliki wielkanocne, które zapalimy w czasie śniadania wielkanocnego. Można także wziąć skarbonkę Caritas. Dochód ze skarbonek i Paschalików przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Przemyskiej, na pomoc najbiedniejszym i potrzebującym pomocy. Cena minimalna Paschalika 10 zł. Skarbonki można będzie złożyć w zakrystii po Świętach Zmartwychwstania Pana Jezusa.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Kasztanowej, numery 20, 22, 32.


Ewangelia według Świętego Mateusza    

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem”. Lecz On mu odparł: „Napisane jest: “Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: »Aniołom swoim rozkaże o Tobie, a na rękach nosić Cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Odrzekł mu Jezus: „Ale jest napisane także: “Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: „Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon”. Na to odrzekł mu Jezus: „Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: “Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Refleksja nad Słowem Bożym

W przeciwieństwie do Adama i Ewy Jezus nie daje się zmanipulować diabłu – zwycięsko odpiera pokusy, w mgnieniu oka znajduje właściwe wersety w Piśmie Świętym, a na Jego: „Idź precz, szatanie!” przeciwnik czmycha jak niepyszny, ustępując miejsca aniołom. Pewnie każdy z nas, na serio zmagających się z własnym grzechem i słabością, marzy o tego rodzaju triumfie. Zauważmy jednak, że to zwycięskie starcie Jezusa z szatanem poprzedzone było czterdziestodniowym czasem postu i modlitewnego wsłuchiwania się w głos Ojca. Dzisiejsza Ewangelia stawia przed nami proste pytanie: Czy żyjemy „samym chlebem”, czyli jedynie sprawami przyziemnymi, czy też „każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”? Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym jest doskonałą odtrutką na manipulacje i półprawdy, które próbuje nam wsączyć diabeł, świat i nasza skażona grzechem natura. Chleb ziemski nie spada nam z nieba, lecz jego pozyskanie wymaga trudu. Nie dziwmy się więc, że wysiłku wymaga również przyswojenie sobie słowa Bożego – wysiłku czytania, pokornego wgłębiania się w tekst, otwierania się na głos Boga poprzez wyrzeczenia i modlitwę. Czy jesteśmy gotowi na podjęcie tego trudu w rozpoczynającym się Wielkim Poście?


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


 

Intencje modlitewne na marzec

Ogólna:

Za tych którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia. 

Diecezjalna:

Za chorych, aby swoje cierpienie łączyli z tajemnicą Krzyża Chrystusowego.