II Niedziela Wielkiego Postu

1.Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyrażamy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godzinie 15.00.

2.W tym tygodniu Msze Święte o godziie 17.00.

3.Dzisiejsza  niedziela jest tak zwaną Niedzielą Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji także zbiórka do puszek na cele misyjne.

4.Od soboty 11 marca rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Świętego Józefa, która w tym roku ze względu na Niedzielę Wielkiego Postu przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca. Zapraszam na Msze Święte, po  których będziemy odmawiali Litanię do Opiekuna Świętej Rodziny i Patrona Kościoła Świętego.

5. W środę  8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas Mszy Świętej i Maryi polecamy wszystkie Niewiasty naszej Parafii.

6.W zakrystii są do nabycia Paschaliki wielkanocne , które zapalimy w czasie śniadania wielkanocnego. Można także wziąć skarbonkę Caritas. Dochód ze skarbonek i Paschalików przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Przemyskiej, na pomoc najbiedniejszym i potrzebującym pomocy. Cena minimalna Paschalika 10 złote.

7.W naszej Archidiecezji obecny rok obchodzony jest i poświęcony  Świętemu Andrzejowi Boboli. Warto z tej okazji zapoznać się z życiorysem tego Świętego, Jego drogą męczeństwa ku chwale Ołtarzy i jego szczególną opieką nad naszą Ojczyzną , której jest Współpatronem. W zakrystii są do nabycia książki o Świętym Andrzeju Boboli, w cenie 15 złote za egzemplarz.

8. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy  Kasztanowej, numery 38, 40, 42.

Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.

A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”.

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”.

Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: „Wstańcie, nie lękajcie się”. Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: „Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie”.

Światło Chrystusa Przemienionego zapowiada Jego Zmartwychwstanie. Mogę stać się tylko obserwatorem tego wydarzenia, albo pozwolić, aby stało się ono dla mnie lustrem, w którym dostrzegę moją drogę na górę Tabor, osobiste spotkanie z Chrystusem a przede wszystkim własną drogę do Jerozolimy. Własną to nie znaczy samotną. Przemienienie uczy nas, że do Jerozolimy idziemy za Jezusem, Jego drogą.

W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.

Intencje modlitewne na marzec

Za tych którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

Diecezjalna:

Za chorych, aby swoje cierpienie łączyli z tajemnicą Krzyża Chrystusowego.