Niedziela Palmowa 

1.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd poświęcenia palm. Na Mszy o godzinie 9.15 uroczysta procesja z palmami. Po tej Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

2. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał i czynił lepszymi. Wielu z nas skorzystało już z Sakramentu Pokuty. Spowiedź parafialna,  we wtorek od godziny 14.00 do 17.00, z przerwą od godziny 15.30 do 16.00.

3. Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie, od poniedziałku do wtorku o godzinie 18.00, w środy o godzinie 8.00 (Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 7.45), od czwartku Liturgia Triduum o godzinie 18.00.

4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godzinie 18.00. Po skończonej Mszy Świętej Pan Jezus będzie w Ciemnicy. W naszym Kościele Ciemnicą będzie Tabernakulum naszego Kościoła, gdzie do godziny 22  będziemy mogli adorować Pana Jezusa.  Po skończonej Liturgii, około godziny 19.15 adorację będzie prowadziła Akcja Katolicka.

5. W Wielki Piątek Kościół będzie otwarty od godzinie 8.00. Adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, który w naszym Kościele będzie przy Ołtarzu Głównym i adoracja do godziny 23. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa lekkie i post od pokarmów mięsnych.

Proszę Straż Pożarną o podjęcie adoracji przy Bożym Grobie.

O godzinie 9.00 tradycyjna Droga Krzyżowa, z Kościółka do Kościoła, w czasie której przyniesiemy nasz cudowny Krzyż, który później będziemy adorować. W Wielki Piątek chorych, starszych, którzy nie wezmą udziału w Drodze Krzyżowej proszę o indywidualne odprawienie Drogi Krzyżowej w Kościele albo w domu.

6.W Wielką Sobotę Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 i do godziny 18.00 będzie trwać adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Będzie także wystawiony Krzyż, który adorujemy. Ofiary od Krzyża przekazane będą na rzecz Ziemi Świętej. Wigilia Paschalna godz. 18.00 wieczorem. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracji Najświętszego Sakramentu już nie ma.

W Wielką Sobotę, do południa – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

– w Kościele o godzinie 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00

7. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania pańskiego godz. 6.00 (rezurekcja), 9.15, 11.00. Nie ma mszy św. po południu. W czasie Mszy o godzinie 6.00 procesja trzy razy dookoła Kościoła, będzie odśpiewanie uroczystego Ciebie Boga wysławiamy i Uroczyste błogosławieństwo.

8. Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny godz. 7.30, 9.15, 11.00. Nie będzie mszy Świętej po południu.

9. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na Wielką Środę  na godzinę 17.00 prosimy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 28, 34, 38, 44 , 46.


Ewangelia Na Niedzielę Palmową (Męka Pańska)

(Mt 26, 14 – 27, 66)

Refleksja nad Słowem Bożym

Św. Mateusz w sposób bardzo bezpośredni podszedł do kwestii zdrady Judasza. Posiłek paschalny Jezus zaczyna od trudnej rozmowy dotyczącej tego tragicznego faktu. Dramaturgii dodaje opowiadaniu proste pytanie Judasza, czy to on dopuści się zdrady, i odpowiedź: „to ty powiedziałeś”. Gdy staną twarzą w twarz w Ogrójcu, Jezus powie: „Przyjacielu, po coś przyszedł?” Tylko u Mateusza Judasz powraca jeszcze później, po aresztowaniu Pana i jego przesłuchaniu przez grupę, której przewodniczył arcykapłan. Próbuje naprawić swój błąd, ale okazuje się, że jest już na to za późno. Sprawa trafiła do kolejnej instancji, czyli do Piłata, a jerozolimscy przywódcy mogą już świętować, że dopięli swego. Judasz w Ewangelii św. Mateusza jest postacią tragiczną. Tylko on nie wiedział, że wszystko, co robi, prowadzi go do obrócenia się przeciw Jezusowi.

Tragedia Judasza jest krzywym zwierciadłem, w którym musi przejrzeć się każdy uczeń Jezusa i odpowiedzieć sobie, co zrobił z Jego przyjaźnią i zaufaniem.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Krystian Jan Rysz, zamieszkały w Krościenku Wyżnym, ulica Północna, Parafia św. Marcina

i

Aleksandra Bożena Such, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia św. Michała Archanioła


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na kwiecień

Ogólna:

O większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

Diecezjalna:

Aby cały Kościół odkrywał źródło swojej działalności w tajemnicy paschalnej Chrystusa celebrowanej w liturgii.