IV Niedziela Wielkanocy

1.Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro, w poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W naszym Kościele majówka o godzinie 17.30, bezpośrednio po niej Msza Święta. W środy nabożeństwo maryjne łączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej Parafii to także Dzień Odpustu w Kościółku. Msza Święta odpustowa w Kościółku o godzinie 11.00. W tym dniu także Msze Święte w Kościele parafialnym o godzinie 7.30 i 11.00. Nie będzie Mszy o godzinie 15.30.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed nabożeństwem majowym i Mszą Świętą, w czwartek spowiedź dzieci od godziny 16.45 do 17.30, a w piątek od godziny 16.45 do 17.30 dorosłych. Zgłoszonych chorym pierwszo piątkowych odwiedzę w poniedziałek, od godziny 7.30 (dół  Parafii, do nowego mostu) i w piątek, od godziny 7.30 (góra Parafii) 

-w pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godzinie 17.00, prowadzony przez Akcję Katolicką.

Wcześniej o godzinie 15.30 Msza Święta w Kościółku, w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Klimkówki, z okazji wspomnienia Świętego Floriana, Patrona Strażaków.

– w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Od przyszłej niedzieli 7 maja Msza Święta w Kościółku o godzinie 11.00. Nie będzie wtedy Mszy o 11.00 w Kościele parafialnym. Mszę w Kościele głównym pozostają 7.30, 9.15 i 15.30.

Od piątku 5 maja rozpoczynamy także Mszę Święte w Kościółku w dni powszednie:

W środy wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.15, adoracja do godziny 9.45 i bezpośrednio po zakończonej adoracji Msza Święta, około godziny 9.55.

W piątki wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.15, adoracja do godziny 9.45 i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (Koronka). Bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie Msza Święta, około godziny 10.00.

Uwaga !!!!

Mszy Świętej w Kościółku o godzinie 11.00, nie będzie w niedzielę 21  i 28 maja, ze względu na Uroczystości, które wtedy przeżywać będziemy w Kościele parafialnym – Pierwsza Komunia Święta i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

– ponadto Kościółek będzie otwierany zawsze rano, każdego dnia  i będzie możliwość modlitwy indywidualnej dla wszystkich chętnych.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Księdza Waisa, numery 43, 45, 49.


Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział: “Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych”. Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: “Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich, owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Na tym świecie jest wiele głosów, które czynią zgiełk, jednak wyostrzona miłością, wiernością, modlitwą percepcja duszy dostrzega coś, co różni się od wszystkiego wokół – rozpoznaje głos Pasterza. Od ciągłego nasłuchiwania Jego głosu powstaje spokojna pewność, zdolność rozpoznawania bez trudności, co pochodzi od Niego. Pasterz zaś ma głęboko osobisty stosunek do owiec – woła je po imieniu! Sam człowiek nie zna swojego imienia (siebie), dopóki Chrystus go nie wezwie. To wezwanie płynie do najtajniejszych głębin duszy. Zawołany w ten sposób człowiek staje się naprawdę sobą i zna siebie. Zadaniem owieczki jest usłyszeć i rozpoznać ten głos, który wzywa po imieniu, przyjąć ten intymny stosunek z Nim, pozwolić wyprowadzić się na wolność, a potem wpatrując się w Pasterza wiernie iść za Nim.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Rafał Józef Kuziemka, zamieszkały w Rzeszowie, ulica Prymasa Tysiąclecia, Parafia Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, pochodzący z naszej Parafii

I

Iryna Yaskiv, zamieszkała w Rzeszowie, ulica Prymasa Tysiąclecia, Parafia Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, pochodząca z Ukrainy, z Moshkivtsi


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby grupy i ruchy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Diecezjalna:

O nowe powołania kapłańskie, szczególnie dla naszej Archidiecezji.