Niedziela Zesłania Ducha Świętego 

1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2.W poniedziałek  29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 8.00 i 17.30 nabożeństwo majowe i bezpośrednio po nim Msza Święta (około godziny 17.50).

3. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klas IV, przeżywają pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

4. Pozostały ostatnie dni miesiąca maja. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godzinie 17.30 i bezpośrednio po nim Msza Święta.

5.W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec. W miesiącu tym będziemy oddawać cześć Bożemu Sercu odmawiając Litanię do Serca Jezusowemu. Litania po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

– w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy w tym dniu obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek spowiedź święta od godziny 17.15 do 18.00. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą. Spowiedź dzieci w czwartek od godziny 17.15 do 18.00.

Zgłoszonych chorych odwiedzę w środę od godziny 7.30 dół Parafii do nowego mostu. W piątek od godziny 7.30 góra Parafii, od nowego mostu, do końca.

– w sobotę różaniec pierwszo sobotni o godzinie 17.30.

– w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

7. W czwartek 1 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Z okazji DNIA DZIECKA wszystkim dzieciom, tym mniejszym i tym większym życzymy wiele radości, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia, a także ciągłego radowania się  Bożą miłością. Wzrastajcie w łasce u Boga.

8. W przyszłą niedzielę 4 czerwca będziemy obchodzili Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wtedy czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

9. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, składka mszalna zbierana przez Radę Parafialną, na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

10. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Słonecznej, numery 2, 6, 32, 38 (Kościół) i numery 44, 46, 48, z ulicy Słonecznej (Kościółek).

11. Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za dar ołtarza, który został podarowany przez dzieci I Komunijne. Z ofiar złożonych na ten cel został zakupiony nowy odkurzacz do Kościoła i dwa mopy.


Ewangelia według Świętego Jana

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: “Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: “Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: “Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Można by podsumować dzisiejszą uroczystość i dzisiejszą Ewangelię kilkoma pytaniami do rozważenia: w jaki sposób otwieram się na działanie Ducha Świętego? Jak często modlę się do Ducha Świętego i wzywam Jego pomocy i działania? W jaki sposób zgłębiam naukę o Duchu Świętym? Jakie znaczenie mają dary Ducha Świętego w mojej codzienności i pogłębianiu wiary?

Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby wlał w nas odwagę i wierność w bycia świadkami nieskończonej Bożej miłości w Jezusie Chrystusie.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

W czwartek po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.


Intencje modlitewne na maj

Ogólna:

Aby grupy i ruchy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Diecezjalna:

O nowe powołania kapłańskie, szczególnie dla naszej Archidiecezji.