Jubileusz 30-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza

      Jest 18 czerwca 2023r. Wśród parafian w Klimkówce panował radosny i świąteczny nastrój. Nawet pogoda w tym dniu okazała się łaskawa. Pięknie udekorowany przez siostry Michalitki  kościół zapraszał do siebie zapachem białych róż i lilii. Zaś parafianie, którzy tutaj tak licznie przybyli, wyglądali jakoś inaczej. Rozmodleni, skupieni i z iskrą radości w oczach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich swoimi kolorowymi, ludowymi strojami i pięknym śpiewem dodały należnego uroku tej uroczystości. Przed ołtarzem niecierpliwili się ministranci, którzy nie mogli się tam pomieścić. Widać było i scholę, która czekała ze swoim repertuarem. Wreszcie przy ołtarzu pojawił się Jubilat Ksiądz Proboszcz Bogdan Kielar, który obchodził 30-lecie swojego kapłaństwa. I tutaj trzeba dodać- Pan powiedział Ci: ,,pójdź za mną przez zwyczajne szare dni. Nie martw się, ja będę z Tobą, niech nie będzie smutno Ci: ’’Więc zostawiłeś swój dom rodzinny kochany, młodzieńcze sny, plany i poszedłeś za Nim i kroczysz już tą drogą 30 lat, a Chrystus otacza Cię otwartymi szeroko ramionami swojego miłosierdzia, dodaje sił i pociesza w chwilach smutnych i trudnych.

I tak jak każdy z nas, najpierw przeżywałeś beztroskie dzieciństwo pod okiem kochających rodziców, potem szkołę średnią i młodość na studiach seminaryjnych, później zapach prymicyjnych róż, no i praca, niełatwa praca duszpasterska. Żegnałeś się z domem rodzinnym i wiedziałeś, że nie wrócisz tam już nigdy, bo życie będzie już inne. I tak już przez 30 lat pełnisz swą posługę duszpasterską. Naszej parafii służysz 6 lat.

Ksiądz Bogdan w tym ważnym swoim dniu sprawował Eucharystię, w czasie, której parafianie licznie przystąpili do Komunii Św. w intencji swojego Duszpasterza.

      No a później przed ołtarzem zrobiło się ciasno i kolorowo od kwiatów i popłynęły życzenia dla Jubilata od przedstawiciela parafii Pana Sołtysa, od ministrantów i od poszczególnych grup parafialnych. Przy ołtarzu nie zabrakło również Mamy Księdza Jubilata, która przecisnęła się przez wszystkich tam zgromadzonych i złożyła życzenia swojemu Synowi Kapłanowi. Obdarowała Go również pięknym bukietem białych kwiatów. Na uroczystości obecne były także dwie siostry Księdza Bogdana z dziećmi. Swoje życzenia Księdzu Jubilatowi wyśpiewały gromkim głosem Panie z Koła Gospodyń. Oto niektóre ich fragmenty:

 “W dniu jubileuszu z serca dziękujemy                                    
Za Twoją obecność i trud Twój codzienny.
I że dzielisz z nami smutki i radości,
Wszystkie nasze prośby do Boga zanosisz.
Przyjm Księże Bogdanie słowa ciepłe, szczere,
W rocznicę Twych święceń niech Bóg da łask wiele.’’

Wzruszony Jubilat serdecznie podziękował  wszystkim za życzenia.

A więc życzymy czcigodnemu Proboszczowi Księdzu Bogdanowi Kielarowi dużo dobrego zdrowia oraz wielu łask Bożych i długich lat pracy w naszej parafii. Niech Twojej posłudze duszpasterskiej towarzyszy zawsze ludzka wdzięczność, życzliwość, szacunek i uznanie.

Zofia Gierlach

Galeria